Tisk
Dny otevřených dveří aneb jak se vyrábí NOVATOP

Dny otevřených dveří aneb jak se vyrábí NOVATOP

Helena Petáková | Středa, 03. říjen 2012 |

Přidat na Seznam.cz

Dveře výrobního závodu v Ptení se otevřou v úterý 9. a ve čtvrtek 11. října, vždy mezi 9. a 11. hodinou. AGROP NOVA a.s., jeden z největších a nejmodernějších výrobců velkoplošných vícevrstvých desek v Evropě, představí touto formou odborné veřejnosti výrobní technologii a novinky této sezóny.

S odborným výkladem návštěvníky provede od výroby třívrstvých desek AGROP (biodesek) až po prvky stavebního systému NOVATOP, včetně ukázky obrábění na novém velkoformátovém CNC stroji.

Areál firmy AGROP NOVA a. s.Vzhledem k tomu, že exkurze ve výrobě bude za plného provozu, žádá firma o potvrzení účasti ve vybraném termínu na e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

 

Co je NOVATOP

konstrukce drevostvavbyvicepodlazni drevostavbaNOVATOP je ucelený stavební systém z velkoformátových komponentů vyráběných z křížem vrstveného masivního dřeva (CLT – cross laminated timber).

 

Pohled do výrobní haly AGROP NOVA a.s.Tento moderní systém vytváří masivní, bezpečnou a skutečně celodřevěnou konstrukci. Všechny panely NOVATOP se vyrábí v přesných formátech (až 12x 2,95m), s opracováním spojů, s otvory pro okna a dveře a s dalšími individuálními úpravami jako příprava tras pro rozvody či doplnění tepelné, zvukové nebo protipožární izolace. Opracované panely jsou expedovány přímo na staveniště, kde se z nich za pomoci jeřábu sestaví ve velmi krátkém čase celý objekt - jednoduše a rychle bez ohledu na roční období.

 

Pohled do výrobní haly AGROP NOVA a.s.Pohled do výrobní haly AGROP NOVA a.s.U této nové technologie nejde jen o rychlost výstavby, zcela zásadní je kvalita materiálu a vlastnosti hotové stavby, které zvyšují celkový komfort bydlení. NOVATOP odpovídá dnešním trendům stavění energeticky úsporných a pasivních staveb. Je zaručeně vzduchotěsný, vytváří difuzně otevřené konstrukce a má mimořádné tepelně izolační a akustické vlastnosti. NOVATOP je vhodný pro stavbu rodinných i bytových domů, školních, sportovních a administrativních budov, výrobních a průmyslových hal, ale také pro rekonstrukce, přístavby, nadstavby apod.

 

NOVATOP nabízí tři základní konstrukční prvky:

stěnové panely SOLID, stropní a střešní žebrové komponenty ELEMENTS a desky STATIC pro konstrukce střešních přesahů. Více informací v sekci sortiment.

Pohled do výrobní haly AGROP NOVA a.s.AGROP NOVA a.s. vyrábí přes 1 200 000 m2 (640 kamiónů) vícevrstvých desek ročněAGROP NOVA a.s. zpracovává přes 60 000 m3 řeziva a vyrábí přes 1 200 000 m2 (640 kamiónů) vícevrstvých desek ročně. Předností výroby je moderní způsob likvidace dřevěného odpadu, a to výrobou ekologických dřevěných briket AGROP v objemu cca 800 tun měsíčně.

 

Vaše komentáře (0)

Nejnovější články v kategorii “Aktuálně”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop