Tisk
Architektka roku 2016 navrhuje i dřevostavby

Architektka roku 2016 navrhuje i dřevostavby

Redakce | Čtvrtek, 29. září 2016 |

Přidat na Seznam.cz

Ocenění za mimořádný přínos architektuře v posledních pěti letech, cenu Architekt roku, získala Marcela Steinbachová, která je mimo jiné i autorkou několika dřevostaveb. Oceněna byla za výbornou vlastní tvorbu a vzdělávání odborné i laické veřejnosti v oblasti architektury.

Marcela Steinbachová vystudovala architekturu na AVU a VŠUP v Praze. Je nositelkou několika ocenění – mimo jiné ceny Vitrablok za návrh ze sklobetonových tvárnic. Od roku 2007 pracuje jako odborná asistentka na škole architektury AVU a podílí se také na činnosti sdružení Kruh, které pořádá přednášky a další akce zaměřené na současné dění v architektuře. Jako architektka působí ve sdružení Skupina, kde navrhuje mimo jiné také dřevostavby.

arch roku„Marcela Steinbachová představuje architektku, která se kromě výborné vlastní tvorby věnuje vzdělávání odborné i laické veřejnosti v oblasti architektury. Stojí za založením spolku Kruh, který do České republiky přivedl desítky skvělých architektů a architektek z celého světa. Na přednášky, diskuse, workshopy, “ ohodnotila její přínos pro architekturu odborná porota v čele s Reginou Loukotovou. Dále v porotě zasedli Josef Pleskot, Antonín Novák, Adam Gebrian a Osamu Okamura.

 

Cena Architekt roku je každoročně udělována v rámci stavebního veletrhu FOR ARCH. Poprvé byla v rámci soutěže udělena i zvláštní cena Architekt obci. Porota i letos udělila Čestné uznání, které získal Michal Škoda za bezmála dvacetiletou prezentaci umění v pozici šéfkurátora českobudějovického Domu umění. 

Porota letos udělila také čestné uznání, které získal Michal Škoda za bezmála dvacetiletou prezentaci umění v pozici šéfkurátora českobudějovického Domu umění. Za výjimečné rozhodnutí zasvětit galerijní prostor prezentaci architektury. Od portfoliových výstav významných českých architektů následovaných speciálními projekty vytvořenými přímo pro jeho konkrétní prostor. Za poskytnutou příležitost architektům na začátku jejich profesní kariéry a v posledních letech úspěšné úsilí dostávat do Českých Budějovic i světově proslulé architekty.


Vaše komentáře (0)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Aktuálně”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop