Tisk
Novinky z oboru dřevostaveb: <small>Sruby elegantní a účelné</small>

Novinky z oboru dřevostaveb: Sruby elegantní a účelné

a.janousek | Čtvrtek, 15. červen 2017 |

Přidat na Seznam.cz

Dřevostavby u nás i ve světě, čtvercové i trojhranné, černé a srubové. Dnešní novinky z oboru dřevostaveb představují moderní i tesařské tradiční postupy.

Vícepodlažní dřevostavby v Čechách inspirované stavbami ze světa
Článek poskytuje základní přehled o architektuře, technologiích, konkurenčních výhodách a příležitostech při využití dřeva v těchto a podobných projektech.
...celý článek


Aktuální problematika navrhování tesařských spojů
Růst nároků na environmentální prostředí, udržitelnost výstavby a zdravých životních podmínek vyvolal především v Evropě vyšší poptávku po konstrukcích ze dřeva. Rychlost a přesnost CNC opracování dřevěných konstrukčních prvků umožňuje efektivní výrobu dřevostaveb tradičními tesařskými postupy.
...celý článek


TIP NA VÝLET - trojboká dřevěná stavba s kovovými prvky je vysoká 31 metrů a na vyhlídkovou plošinu ve výšce 27 metrů vede 144 schodů
Na vrchu Milíř ve Vysoké nad Labem je otevřena stejnojmenná rozhledna, která je vyhledávaným cílem i vděčnou zastávkou výletníků. Nabízí krásné výhledy na polabskou krajinu i lesy v okolí Hradce. Trojboká dřevěná stavba s kovovými prvky je vysoká 31 metrů a na vyhlídkovou plošinu ve výšce 27 metrů vede 144 schodů


Letní dům ve tvaru kostky
Tento tvar je velmi prostý, ale právě pro svou jednoduchost nám tak imponuje. Dřevěná fasáda v černém tónování vzniká v reakci na okolní lesy Normandie. Omezený rozpočet a požadovaná originalita ze strany investorů daly vznik tomuto minimalistickému domu o prostém objemu
...celý článek


Srubový dům – nízkoenergetické bydlení moderní doby
Srubové domy (klasické i na klíč) jsou elegantní a účelné po všech stránkách. Ať už obdivujete dokonalou harmonii krovů nebo dáváte přednost přírodně laděnému interiéru, určitě si přijdete na své.
...celý článek


Dejvický den dřeva
V sobotu 17. června od 10 do 16 hodin proběhne na Stanici techniků DDM hl. m. Prahy akce Dejvický den dřeva, která se uskuteční ve spolupráci s Lesnickou a dřevařskou fakultou České zemědělské univerzity v Praze a za podpory Městské části Praha 6.
...více informací


3 krát NEJ z webu drevoastavby.cz

NEJčtenější článek měsíce - Moderní dřevostavba: Beskydská chalupa současnosti

NEJčtenější článek týdne - Na návštěvě v roubence u Oldy: Ve stánku u všech svatejch

NEJ článek z oboru dřevostaveb - Která technologie výstavby dřevostaveb je v Česku nejoblíbenější?


Vybíráme z Youtube kanálu Drevoastavby.cz


Všem našim čtenářům přeji NEJ víkend!

Vaše komentáře (1)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Aktuálně”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner
  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop