Tisk
Na návštěvě v roubence u Oldy: <small>Ve stánku u všech svatejch (foto videospot)</small>

Na návštěvě v roubence u Oldy: Ve stánku u všech svatejch (foto videospot)

a.janousek | Pátek, 09. červen 2017 |

Přidat na Seznam.cz

Vystupte z vlaku ve stanici Luka pod Medníkem a dejte se po modré, směr Jílové u Prahy. Zanedlouho se dostanete ke staré roubence, která má podivně zařízenou zahradu. Všude jsou různé masivní stolky a židle, u vchodu se troubí a točí se tady pivo a domácí limonáda. Při posezení vám pak dojde, že ta zvláštně pojatá zahrada je pohádkově čarovná...

Stánek u Oldy jsme našli náhodou, vlastně jsme ani žízeň neměli. Jde ale o místo, kde si prostě něco dát musíte. Olda (sám se nám po chvíli představil a nabídnul tykání) nám natočil bezinkovou domácí limonádu, do které na záhonku natrhal pár snítek meduňky a máty. Vybrali jsem si vyřezávaný stůl z masivu. Dřevo je všude kolem, Olda má za stavením zastřešenou dílnu, a i jinak se zdá, že je tady soběstačný a spokojený.

Soubor 004(2)V roubence bydlí šest let, zřejmě ho sem odvál osud a také důsledky globalizace, arogantních politiků a dalších nešvarů z toho vyplývajících. Roubenku, kterou před tím nikdo deset let neobýval si opravil sám. (Zde na žádost Oldy doplňuji: "Dopiš tam, že bez přátel by to tady takhle nikdy nevypadalo...") Vybavení okolí a zahrady už jasně mluví o tom, že vyparádit to tady a pohrát si s každým detailem je Oldova záliba.

Soubor 000(2)Za limonádu nebo pivo tady platit nemusíte. Příspěvek je dobrovolný. „Kdo nám určuje délku přátelství?" ptá se Olda... „Klidně to tam napište..."

Prohlédněte si všechny fotografie ve foto videospotu

Vaše komentáře (2)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Zajímavosti”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop