Jak proběhl Den otevřených dřevostaveb 2019

Jak proběhl Den otevřených dřevostaveb 2019

Jiří Kuthan | Pondělí, 21. říjen 2019 |

Přidat na Seznam.cz

V sobotu 5. října 2019 proběhl Den otevřených dřevostaveb 2019. Členové ADMD v rámci akce pozvali návštěvníky do 39 certifikovaných dřevostaveb po celé České republice.

Díky této akci měli zájemci o dřevostavby možnost podívat se na domy dokončené i rozestavěné, kde se mohli inspirovat dispozicí, zjistit, jak dřevostavba vzniká a nebo také navštívit některý z výrobních závodů, kde nahlédli pod pokličku výroby stěnových panelů pro dřevostavby.

Ani déšť neodradil návštěvníky od prohlídky dřevostaveb

Deštivá sobota, ač nenahrávala do karet návštěvám rozestavěných staveb, nenechala doma sedět více jak 1500 návštěvníků, kteří se o dřevostavbách chtěli dozvědět více a vydali se tak některé z domů či výroben navštívit.

Soutěž pro návštěvníky dřevostaveb

Návštěvníci jednotlivých domů měli také možnost zapojit se do soutěže o 23 cen v celkové hodnotě 270 000 Kč, které věnovali odborní partneři akce jako například Rigips, Isover, ES systems produkt s.r.o., Fermacell, Skorsten a další.

Do soutěže se v letošním roce zapojilo 30 zájemců o dřevostavby, kteří soutěží až do konce října o hodnotné ceny. Podpořit je můžete i vy hlasováním na facebooku ADMD.

Soutěžní otázka zněla jednoduše: „Proč si chcete postavit dřevostavbu?". Pan Plíval například odpověděl:

„Rychlá realizace stavby, energetická stránka, variabilita staveb."

den-otevrenych-drevostaveb-plival

Nepříznivé počasí neodradilo od návštěvy ani manžele Krupovi. Proč si chtějí postavit dřevostavbu oni?

„V rozhodování postavit si dřevostavbu určitě hrála nejvýznamnější roli rychlost výstavby. Dřevo jako stavební materiál je nám navíc sympatické (byť část rodiny se profesně pohybuje ve stavebnictví). Nejsme svázáni žádnými předsudky ke dřevostavbám, právě naopak. Nějakou dobu jsme žili v zahraničí, kde použití dřeva při stavbě domů je naprosto běžné a velmi oblíbené."

den-otevrenych-drevostaveb-kroupovi

Roční předplatné časopisu DŘEVO&stavby pro návštěvníky dřevostaveb

Již tradičně byl také jedním z mediálních partnerů Dne otevřených dřevostaveb renomovaný odborný časopis DŘEVO&stavby který věnoval poukázky na roční předplatné časopisu DŘEVO&stavby pro pět návštěvníků každého domu.

Cíl akce Den otevřených dřevostaveb

Cílem akce bylo přiblížit proces výstavby kvalitních dřevostaveb široké veřejnosti a pomoci s výběrem vysněného domu. Věříme totiž, že spokojené bydlení začíná kvalitním návrhem a končí kvalitní realizací dřevostavby od prověřených firem, které jsou členy ADMD.

ing-lenka-trandova-reditelka-admd
Ing. Lenka Trandová
ředitelka ADMD

Vaše komentáře (0)

Nejnovější články v kategorii “Aktuálně”

Více článků »

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop