Salon dřevostaveb již po sedmnácté představí to nejlepší z dřevěné architektury

Salon dřevostaveb již po sedmnácté představí to nejlepší z dřevěné architektury

Komerční sdělení | Pondělí, 21. únor 2022 |

Přidat na Seznam.cz

Festival a výběrová přehlídka současné dřevěné architektury, určená pro všechny zájemce o moderní stavby ze dřeva a udržitelný životní styl, se uskuteční od 25. do 26. března v Pražské tržnici v Holešovicích (hala 13). Nabídne bohatý program a řadu zahraničních i tuzemských hostů. Slavnostní zahájení proběhne ve čtvrtek večer 24. března v Centru architektury a městského plánování (CAMP) za účasti Carla Bäckstranda, architekta a jednoho ze zakladatelů mezinárodně úspěšného švédského studia White Architekter.

Výstava, spojená s řadou přednášek a s doprovodným programem pro dospělé i děti, představí v Holešovicích 23 předních realizací dřevostaveb českých a slovenských architektonických studií a 3 zahraniční progresivní projekty. Návrhu instalace v rozlehlé hale č. 13 se ujal architekt Tomáš Bém, který se letos nechal inspirovat velkou plachetnicí vyplouvající k lepší budoucnosti udržitelné architektury a inovativních nápadů. Jak říká ředitel a zakladatel festivalu architekt Pavel Horák: „Věříme, že letošní Salon dřevostaveb bude po dlouhém období, které kulturním akcím nepřálo, opět inspirativní platformou pro osobní setkání odborníků, investorů, architektů i laické veřejnosti. Ať už plánujete stavět, hledáte architekta, stavební firmu, obchodního partnera, inspiraci, nebo se „jen" chcete pobavit v zajímavých prostorách, které na tři dny provoní dřevo, jste velice vítáni!"

V rámci Salonu bude možné si za zvýhodněnou cenu zakoupit Ročenku dřevěné architektury 2022, která je tištěným doplňkem festivalu a zároveň svébytnou publikací prezentující kurátorský výběr nejvýraznějších dřevostaveb poslední doby. Navíc přináší zajímavé rozhovory s předními osobnostmi domácí architektonické scény a letos mimořádně také s architekty švédského studia White Architekter.

DrevoaStavby.cz | Salon dřevostaveb 2022DrevoaStavby.cz | Salon dřevostaveb 2022

 

DrevoaStavby.cz | Salon dřevostaveb 2022DrevoaStavby.cz | Salon dřevostaveb 2022

 

DrevoaStavby.cz | Salon dřevostaveb 2022DrevoaStavby.cz | Salon dřevostaveb 2022

 

Na Salonu dřevostaveb 2022 mimo jiné vystoupí:


  • italský architekt Peter Pichler
  • přední odborník na dřevěné konstrukční systémy Philipp Zumbrunnen z britské projekční a realizační kanceláře EURBAN
  • Andreas Breuss z Rakouska
  • autorka dřevných systémů a Junior Research Group Leader na University of Stuttgart Dr. Marie Davidová, která promluví na téma Dřevo jako primární médium k ekosystémům měst

Těšit se můžete také na tradiční mozaiku českých a slovenských architektů, kavárnu s posezením s vůní dřeva, dětský koutek v živém lese a workshop s výrobou ptačích krmítek.

Více informací o Salonu dřevostaveb 2022→

Vaše komentáře (0)

Nejnovější články v kategorii “Aktuálně”

Více článků »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop