Tisk
Pavel Horák, Václav Zahradníček: <small>Moderní dřevostavby</small>

Pavel Horák, Václav Zahradníček: Moderní dřevostavby

Michal Babor | Pondělí, 20. červen 2011 |

Přidat na Seznam.cz

Jména architektů a zároveň autorů této publikace nejsou asi neznámá nikomu, kdo se o dřevostavby cíleně zajímá. Jak sami v předmluvě ke druhému vydání publikace Moderní dřevostavby tvrdí, jsou "především architekti a až potom ´dřevaři´". Přesto se ve svém studiu Prodesi věnují již řadu let takřka výhradně dřevostavbám.

Se svým projektem rodinného domu Futura Freestyle zaznamenali nebývalý úspěch na posledním ročníku veletrhu Dřevostavby a na stavbu tohoto domu dokonce přijímají objednávky...

Dřevostavby v podání úspěšných architektů

012-013 022-023Není tedy náhodou, že právě Pavel Horák s Václavem Zahradníčkem se stali autory publikace, která nabízí čtenářům přehled současných možností v oblasti moderních budov na bázi dřeva. Krok za krokem popisují celý tvůrčí proces, kterým prochází budoucí majitel kvalitní dřevostavby, a prezentují zajímavé a zároveň prakticky použitelné přístupy k architektuře, konstrukci a realizaci moderních dřevostaveb. Samostatné kapitoly se věnují historickému kontextu dřevěného stavění či naopak současným trendům v architektuře dřevostaveb, a to jak na světové scéně, tak v České republice. Zajímavé je pojednání o užívání moderních dřevostaveb, které ocení zejména ti, kdo už v dřevěném domě bydlí.

Doslov ke druhému vydání

032-033"V prvním vydání této knihy jsme na tomto místě zmiňovali, jak je důležité, jaký přístup a energii klient vkládá do procesu návrhu i realizace stavby.

Za poslední roky se situace v dřevostavbách výrazně proměnila, a proto bychom tentokrát rádi na tomto místě poděkovali všem, kteří se na této proměně podíleli. Domy ze dřeva se totiž bez nadsázky staly novým životním stylem pro všechny, kdo hledají moderní architekturu v kombinaci s nejmodernější technologií a odpovědností k životnímu prostředí.

Věříme, že dobrých příkladů moderních dřevostaveb bude i nadále přibývat a budou tak tou nejlepší motivací a příkladem pro další stavebníky!"

Zúčastněte se naší soutěže a vyhrajte jednu ze tří knih Moderní dřevostavby.

Objednejte si publikaci Moderní dřevostavby přímo u autorů za zvýhodněnou cenu a získáte navíc zdarma Ročenku dřevostaveb 2007.

Mgr. Michal Babor

Z životní dráhy učitele, kterým jsem chtěl být snad už v peřince, jsem před drahnou řádkou let zběhl do sféry časopisů o bydlení. Ze zaměstnance jsem se před deseti lety stal zaměstnavatelem, ale redakční práci zůstávám věrný...

Nejnovější články autora

Vaše komentáře (6)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Literatura”

Více článků »

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop