Tisk
DŘEVOSTAVBY - Systémy nosných konstrukcí, obvodové pláště

DŘEVOSTAVBY - Systémy nosných konstrukcí, obvodové pláště

Administrator | Středa, 13. únor 2008 |

Přidat na Seznam.cz Autor: Kolb Josef
Nakladatelství: Grada
Rok vydání: 2007
Rozměry: 23×29 cm, počet stran: 320
Cena: 924,- Kč
Každá dřevěná stavba je určena její strukturou. Přitom je důležitá znalost souvislostí od návrhu až po konstrukci. Kniha přistupuje k tématu novým způsobem, systematicky, obsažně a srozumitelně.
K tomu také přispívá více než 900 vyobrazení konstrukčních prvků, jejich montáže a hotových staveb od jednoduchého rodinného domu až po vícepodlažní velké stavby.

Kniha pro projektanty, architekty, tesaře a studenty ukazuje na výkresech, schématických náčrtech, pomocí tabulek a obrázků současný a perspektivní stav techniky v dřevěných stavbách. Přistupuje k tématu systematicky, obsažně a srozumitelně. Nabízí více jak 900 vyobrazení konstrukčních prvků, jejich montáže a hotových staveb od jednoduchého rodinného domu až k vícepodlažním velkým stavbám.
Zvláštní pozornost je věnována plášti budovy, který je důležitý z hlediska úspor energie a architektonického řešení a základním konstrukčním systémům pro stropy a stěny.
Pro úspěšnou dřevěnou stavební konstrukci je rozhodující návrh, to znamená architektonická koncepce, prostorové řešení a technická opatření. Významnou roli hraje včasná volba nosného systému včetně souvisejících koncepčních a konstrukčních úvah týkajících se požární ochrany a zvukové izolace. Současně je třeba uvážit systémy pro tepelnou izolaci, neprůvzdušnost a ochranu proti vlhkosti, požadavky technického vybavení budov, opatření pro trvanlivost, udržování a provoz budovy až do jejího pozdějšího odstranění. Kniha nabízí koncepční řešení, kdy detail musí být součástí celku a celek bude dokonalý jen tehdy pokud jsou všechny detaily v souladu.

Náhled do knihy:
DŘEVOSTAVBY - Systémy nosných konstrukcí, obvodové pláštěDŘEVOSTAVBY - Systémy nosných konstrukcí, obvodové pláštěDŘEVOSTAVBY - Systémy nosných konstrukcí, obvodové pláštěDŘEVOSTAVBY - Systémy nosných konstrukcí, obvodové pláště


DŘEVOSTAVBY - Systémy nosných konstrukcí, obvodové pláště DŘEVOSTAVBY - Systémy nosných konstrukcí, obvodové pláště Vaše komentáře (0)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Literatura”

Více článků »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop