Tisk
Dřevo - obrazový lexikon

Dřevo - obrazový lexikon

Administrator | Pondělí, 03. březen 2008 |

Přidat na Seznam.cz

Dřevo - obrazový lexikonautor: Wagenfuhr Rudi
vydal: Grada Publishing
rok vydání: 2003
ISBN: 80-247-0346-7
rozsah: 346 stran
vazba: vázaná
přibližná cena: 780.00 Kč

Na světě je asi 25 000 až 30 000 druhů dřev, z nichž 3000 až 5000 se hodí pro průmyslové nebo řemeslné zpracování. Dosud se však obchoduje pouze asi s 200 až 250 druhy. Dřevo je surovina s nejrozmanitějšími vlastnostmi, přičemž rozpětí hodnot těchto vlastností je extrémně velké. Tato rozmanitost vede nutně k široké paletě dřevařských výrobků. Na většinu účelů použití (je jichznámo přes 10 000) se přesto používá správné dřevo. Dřeva si však ceníme a využíváme nejen kvůli rozmanitosti jeho vlastností a použitelnosti, ale především také kvůli jeho estetickým účinkům.

Jediná kniha na českém trhu, která představuje 252 evropských i mimoevropských druhů dřeva. Vyzdvihuje především excelentní obrazy textur, které exaktně určují jednotlivé druhy.  Ke každému druhu dřeva jsou uvedena (také mezinárodní) známá jména a důležité obecné znaky (barvy, textura, původ, důležité vlastnosti apod).

Obrazový lexikon je určen především pro všechny, kdo mají denně co do činění se dřevem jako surovinou a materiálem. To se týká zejména truhlářů, řezbářů, modelářů, designérů nábytku, restaurátorů, odborníků v obchodě, řemeslech a průmyslu stejně tak jako zaměstnanců v lesním hospodářství a na lesních úřadech. Ocení jej však jistě i laici, kteří se chtějí potěšit jeho přirozenou krásou a rádi se obklopují výrobky ze dřeva.

Vaše komentáře (0)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Literatura”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop