Tisk
Příběh pasivního rodinného domu v Pticích u Prahy

Příběh pasivního rodinného domu v Pticích u Prahy

Lucie Němcová | Pátek, 17. leden 2014 |

Přidat na Seznam.cz

Druhý ročník veletrhu FOR PASIV proběhne ve dnech od 23. do 25. ledna 2014 v prostorách PVA EXPO PRAHA. Rádi bychom Vás pozvali nejen na stánky vystavovatelů, ale i na doprovodný program veletrhu.


VSTUPENKU ZDARMA získáte za hlasování v soutěži Dřevostavba roku 2013 ZDE!

logoSobotní program (25. 1. 2014) přinese i celkový exkurz do problematiky pasivních domů a poslechneme si příběh pasivního rodinného domu v Pticích u Prahy, který vznikl jako ukázkový příklad udržitelné výstavby. Na nízkou ekologickou stopu domu se tu myslelo už při volbě konstrukčního a materiálového řešení, kdy bylo využito obnovitelných, přírodních a ekologicky šetrných materiálů. Dům dále využívá řadu prvků, které pomáhají redukovat také provozní energie při užívání stavby a které zajišťují kvalitu vnitřního prostředí. Přijďte si poslechnout třeba i to, jak se tento pasivní dům vypořádal s riziky letního přehřívání. O své zkušenosti se s vámi podělí společně s majiteli této jedinečné ekologické pasivní dřevostavby také sami projektanti - Ing. Jan Růžička, Ph.D. a Ing. Radek Začal z atelieru KUBUS.

4417 350x99x75 kopieJak stavět energeticky šetrné domy a jak docílit efektivního snížení energetické náročnosti již stávajících budov? Aktuální trendy a novinky v oblasti nízkoenergetického, pasivního a nulového stavění přinese druhý ročník veletrhu FOR PASIV. Ve dnech od 23. do 25. ledna 2014 představí FOR PASIV v prostorách PVA EXPO PRAHA desítky předních firem působících v tomto oboru.

Využijte pro návštěvu zlevněné elektronické vstupenky a zarezervujete si místo na přednáškách včas.

 

Náklonnost k přirozeným materiálům a dřevu jsem objevila již při studiích architektury a šíření osvěty a inspirace z této oblasti mi dává velký smysl. Baví mě lidi motivovat k tomu, aby bydleli zdravě, komfortně a více či méně soběstačně.

Nejnovější články autora

Vaše komentáře (0)

Nejnovější články v kategorii “Pasivní domy”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop