Sruby & roubenky

Na cestě za kvalitní dřevostavbou

Pasivní domy

Tisk
Jste majitel pasivního domu? Ukažte Čechům, jak se vám bydlí!

Jste majitel pasivního domu? Ukažte Čechům, jak se vám bydlí!

Dagmar Čechová | Pondělí, 08. září 2014 |

Desítky otevřených pasivních domů po celé ČR a sdílní majitelé, kteří nabízí široké veřejnosti možnost přijít se osobně přesvědčit, jak se v takových domech žije. To je 11. ročník mezinárodních Dnů otevřených pasivních domů, které se letos budou konat 7. – 9. listopadu 2014. Právě nyní startuje přihlašování do akce. Zapojte se a ukažte, jaký je váš skutečný život v pasivním domě.


Pasivni rodinny dum v Brdech ATELIER 3AEDny pasivních domů jsou mezinárodní akcí, kterou před 11 lety odstartoval Passivhaus Institut z německého Darmstadtu. Dnes jsou do ní zapojeny stovky pasivních domů po celém světě od Nového Zélandu až po severní Ameriku. Základní filozofie akce zůstává ve všech zemích stejná – vysvětlit desetitisícům zvědavých návštěvníků fungování pasivních domů na základě konkrétních zkušeností a neformálním způsobem jim ukázat, jak se v energeticky úsporných domech vlastně žije. V ČR se do této akce zapojuje čím dál více pasivních domů. Loni to bylo rekordních 75.

Romanticka pasivni drevostavba v Hradištku ATELIER 3AE „Kolem pasivních domů stále koluje v Česku mnoho polopravd a dohadů. Údajně se v nich nedají otevřít okna, jsou přeplněné moderními technologiemi, je v nich špatný vzduch a mnoho dalšího. Tak to samozřejmě není. Pokud chcete napomoci veřejnosti, aby na vlastní oči poznala, co je nesmysl a co ne, přihlaste svůj pasivních dům do Dnů otevřených pasivních domů," zve Jan Bárta, ředitel Centra pasivního domu, které v ČR tuto akci zastřešuje.

Do akce se mohou zapojit jak postavené domy, tak ty těsně před dokončením. Může jít o rodinné domy, ale také domy bytové, školy, školky, administrativní a různá vzdělávací střediska. Jedinou podmínkou je, aby se jednalo o budovy prokazatelně postavené v pasivním standardu, a ochota majitele, příp. architekta či projektanta alespoň pár hodin se věnovat případným zvídavým návštěvníkům. Návštěva pasivních domů je plně v režii majitelů - ti se sami rozhodnou, v jaké míře a za jakých podmínek se hostům budou věnovat.

Jak přihlásit svůj dům do akce Dny otevřených pasivních domů:

  • Vyplňte jednoduchý formulář, a to nejpozději do 30. září 2014.
  • Všechny zúčastněné domy musí být zaregistrovány v Databázi pasivních domů na stránkách Centra pasivního domu, aby je zde mohli návštěvníci dohledat. Pokud zde váš dům ještě není, můžete jej jednoduše doplnit – stačí se registrovat a přidat pasivní dům. Při registraci bude zapotřebí doplnit technické údaje o domě. Vezměte si proto k ruce svého projektanta, anebo jiného odborníka.

 

Vaše komentáře (0)

Nejnovější články v kategorii “Pasivní domy”

Více článků »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?