Tisk
Jste majitel pasivního domu? Ukažte Čechům, jak se vám bydlí!

Jste majitel pasivního domu? Ukažte Čechům, jak se vám bydlí!

Dagmar Čechová | Pondělí, 08. září 2014 |

Přidat na Seznam.cz

Desítky otevřených pasivních domů po celé ČR a sdílní majitelé, kteří nabízí široké veřejnosti možnost přijít se osobně přesvědčit, jak se v takových domech žije. To je 11. ročník mezinárodních Dnů otevřených pasivních domů, které se letos budou konat 7. – 9. listopadu 2014. Právě nyní startuje přihlašování do akce. Zapojte se a ukažte, jaký je váš skutečný život v pasivním domě.


Pasivni rodinny dum v Brdech ATELIER 3AEDny pasivních domů jsou mezinárodní akcí, kterou před 11 lety odstartoval Passivhaus Institut z německého Darmstadtu. Dnes jsou do ní zapojeny stovky pasivních domů po celém světě od Nového Zélandu až po severní Ameriku. Základní filozofie akce zůstává ve všech zemích stejná – vysvětlit desetitisícům zvědavých návštěvníků fungování pasivních domů na základě konkrétních zkušeností a neformálním způsobem jim ukázat, jak se v energeticky úsporných domech vlastně žije. V ČR se do této akce zapojuje čím dál více pasivních domů. Loni to bylo rekordních 75.

Romanticka pasivni drevostavba v Hradištku ATELIER 3AE „Kolem pasivních domů stále koluje v Česku mnoho polopravd a dohadů. Údajně se v nich nedají otevřít okna, jsou přeplněné moderními technologiemi, je v nich špatný vzduch a mnoho dalšího. Tak to samozřejmě není. Pokud chcete napomoci veřejnosti, aby na vlastní oči poznala, co je nesmysl a co ne, přihlaste svůj pasivních dům do Dnů otevřených pasivních domů," zve Jan Bárta, ředitel Centra pasivního domu, které v ČR tuto akci zastřešuje.

Do akce se mohou zapojit jak postavené domy, tak ty těsně před dokončením. Může jít o rodinné domy, ale také domy bytové, školy, školky, administrativní a různá vzdělávací střediska. Jedinou podmínkou je, aby se jednalo o budovy prokazatelně postavené v pasivním standardu, a ochota majitele, příp. architekta či projektanta alespoň pár hodin se věnovat případným zvídavým návštěvníkům. Návštěva pasivních domů je plně v režii majitelů - ti se sami rozhodnou, v jaké míře a za jakých podmínek se hostům budou věnovat.

Jak přihlásit svůj dům do akce Dny otevřených pasivních domů:

  • Vyplňte jednoduchý formulář, a to nejpozději do 30. září 2014.
  • Všechny zúčastněné domy musí být zaregistrovány v Databázi pasivních domů na stránkách Centra pasivního domu, aby je zde mohli návštěvníci dohledat. Pokud zde váš dům ještě není, můžete jej jednoduše doplnit – stačí se registrovat a přidat pasivní dům. Při registraci bude zapotřebí doplnit technické údaje o domě. Vezměte si proto k ruce svého projektanta, anebo jiného odborníka.

 

Vaše komentáře (0)

Nejnovější články v kategorii “Pasivní domy”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop