Tisk
Už za necelé 3 týdny se otevřou pasivní domy po celé ČR

Už za necelé 3 týdny se otevřou pasivní domy po celé ČR

Dagmar Čechová | Pondělí, 20. říjen 2014 |

Přidat na Seznam.cz

7. – 9. 11. 2014 se konají již jedenácté Dny otevřených pasivních domů, největší celosvětová akce o životě v energeticky šetrných domech. Od pátku do neděle se může kdokoli zeptat majitelů na to, jak se jim v jejich úsporném domě žije a jak takový dům vlastně funguje. V ČR bude otevřeno několik desítek domů.

Pasivní rodinný dům v Hustopečích zdroj VIZE ATELIERStavba či rekonstrukce domu je nákladnou investicí, o které se vyplatí si dopředu získat co nejvíce informací. Dvojnásob to platí pro pasivní a nulové domy, kolem kterých mezi lidmi stále koluje celá řada mýtů a pověr.

Soubor pasivních domů v Koberovech zdroj DOMY ATREA„Během Dnů pasivních domů mají zájemci o energeticky úsporné a zdravé bydlení možnost si přímo pohovořit s majiteli či staviteli těchto staveb, zeptat se na to, co je zajímá, a zjistit, jak budovy s nízkou spotřebou energie fungují v praxi. Právě tyto informace z první ruky jsou nejjednodušší a nejpřímější cestou zjistit, jak to s pasivními domy skutečně je. Mnozí návštěvníci jsou překvapeni, když jim majitelé řeknou, že během roku větrají okny, díky rekuperaci vzduchu jsou méně nemocní a vytápění celého domu je vyjde jen na pár tisíc ročně," vysvětluje Iva Černá z Centra pasivního domu.

Pasivní dům Atrea v Kolovratech zdroj DOMY ATREADo akce je zatím přihlášeno více jak 50 pasivních domů po celé ČR. Nejvíce aktuálně ze Středočeského, Jihomoravského a Plzeňského kraje. Pořadatelé z CPD, které akci každoročně koordinuje, očekávají, že aktuální počet se ještě o 10-20 domů zvýší. Sledujte aktuální mapu s otevřenými objekty.

Ekologické centrum Veronica Hostětín zdroj ZO ČSOP VERONICANávštěvníci, kteří budou chtít v jeden den objet hned několik pasivních domů, budou moci navíc využít nabídky speciální exkurze a nasednout v Praze nebo Brně do připraveného autobusu. Exkurze se budou konat v sobotu 8. 11. a je nutné se na ně předem přihlásit.

Pasivní bytové domy Park Hloubětín zdroj JRD s.r.oNa dalších místech v Čechách i na Moravě budou probíhat přednášky a poradenství. Podrobné informace o doprovodných akcích se brzy objeví na stránkách CPD.

Nulova roubenka v Polevsku DOMY ATREAV loňském roce se v ČR otevřel rekordní počet (75) pasivních domů a nechyběla mezi nimi administrativní budova, vzdělávací centrum a mateřská škola. Během prodlouženého víkendu je navštívilo kolem 1 400 návštěvníků. Pořadatelé věří, že letos se jim podaří návštěvnost ještě překonat.

 

Vaše komentáře (1)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Pasivní domy”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop