Tisk
Rodinné domy FischerHaus v pasivním standardu

Rodinné domy FischerHaus v pasivním standardu

Redakce | Pátek, 08. leden 2016 |

Přidat na Seznam.cz

Společnost FischerHaus, výrobce a dodavatel kvalitních rodinných domů v pasivním standardu, s více než padesátiletou tradicí a zkušenostmi z 12 500 realizovaných staveb, vyprojektovala návrh rodinného domu JASMIN s vynikajícím poměrem užitné plochy a ceny 4 499 900 Kč včetně DPH.*

 

JASMIN je projektován v pasivním standardu – měrná potřeba na vytápění a ohřev teplé vody cca 13 kWh/m2 a rok* = náklady na vytápění a ohřev teplé vody jen cca 501 Kč měsíčně (v závislosti na pozemku a poloze, cena elektřiny stav 2015). Základem je dokonale vzduchotěsný a tepelně izolovaný venkovní plášť. Dům je vybaven špičkovou technologií – tepelným čerpadlem, větráním s rekuperací, podlahovým vytápěním a dalším vybavením v českém prostředí označeném jako vyšší standard, například keramickými obklady, dlažbou a podlahovou krytinou v materiálové ceně 30 EUR/m2 až do stadia na klíč.

Rodinný dům JASMIN v pasivním standardu splňuje podmínky získání dotace Nová zelená úsporám v plné výši za podmínky realizace základové desky v pasivním standardu.

La Vita Jasmin - varianta 2

Prvotní investice do realizace domu v pasivním standardu je oproti investici do domu v energeticky úsporném nebo běžném konceptu vyšší, ale v dlouhodobém horizontu jsou celkové náklady na realizaci a provoz domu výrazně nižší. Doba refinancování vyšší vstupní investice do domu v pasivním standardu prostřednictvím výrazně nižších nákladů za energie a získání dotace Nová zelená úsporám je asi sedm let* v porovnání s investicí do konceptu energeticky úsporného (50-60 kWh/m2.a) a cca deset let* do konceptu běžného (90-110 kWh/m2.a) v závislosti na pozemku a poloze.

*) 139 m2 podlahové plochy, od horní hrany základové desky, sedlová střecha 38°, cca 0,50 m přesah střechy na okapové straně, cca 0,30 m přesah střechy na štítové straně, na klíč v konceptu PASIV STANDARD, směnný kurz 27,05 Kč/EUR, uvedená cena platí při uzavření Smlouvy o dílo do 31. 12. 2015, garance pevné ceny do 31. 01. 2017 (zahájení montáže), dispoziční úpravy možné.

Více informací: www.fischerhaus.cz

Vaše komentáře (2)

Nejnovější články v kategorii “Pasivní domy”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop