4 kroky k nové roubence

4 kroky k nové roubence

Dana D. Daňková | Úterý, 14. srpen 2018 |

Každý projekt lze rozdělit do tří etapových fází: architektonická studie, dokumentace pro stavební povolení a realizační dokumentace. Moderní technologie umožňují investorovi od první myšlenky až po dokončení domu podrobněji poznat jednotlivé fáze stavby, být prostě více „při tom".

1. Studie

Pro dobře zvládnutý projekt je stěžejní fází architektonická studie. Ještě před počátečním skicováním objektu musí projektant získat maximum informací o dané parcele jak z dokumentace, tak i z osobního seznámení s pozemkem a jeho okolím. Z prvotních skic je architektonická studie objektu následně modelována v 3D softwaru. Od její první varianty je možné definovat rámcovou cenu za objekt.

02 studie-pudorys03 ACCamera

 

2. Stavební povolení

05 stavební povoleníPo odsouhlasení studie vzniká projekt pro stavební povolení. V tomto stupni je projekt propracován tak, aby splňoval národní i evropské stavební normy, požadavky stanovené stavebním zákonem, územně plánovací dokumentaci a další požadavky potřebné k vydání povolení či ohlášení stavby. Současně vzniká realizační položkový rozpočet stavby.

 

3. Výroba

06V případě, že investor souhlasí s cenou a podobou domu, nastává realizační fáze projektu. 3D model pro stavební povolení je převeden do programu Dietrich's, který umožňuje přesné modelování roubenky či CLT domu prvek po prvku. Stavba je definovaná do nejmenších podrobností včetně vyvrtaných otvorů pro krabice na elektro. Program Dietrich's převádí vymodelované prvky do programovacího jazyka CNC strojů. Každá roubenka se minimálně týden ještě ladí v rámci výrobních možností.

 

4. Realizace - konečně se staví!

Zhruba po čtyřech týdnech je vyrobený dům dodán na stavbu. Hrubá stavba trvá podle velikosti od jednoho do dvou měsíců.

08 IMG 20170609 08063409 IMG 20170609 07520310 hotová stavba

Ing. Dana D. Daňková

Ráda přicházím věcem na kloub, z čehož mé okolí někdy ztrácí nervy :-), a ráda se učím, v životě i v práci potřebuji tvořivost. Zajímá mne architektura, stavební technologie a funkční design

Nejnovější články autora

Vaše komentáře (0)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Sruby, roubenky”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop