Na cestě za kvalitní dřevostavbou

Sruby, roubenky

Nízkoenergetické roubenky - jaké jsou zkušenosti odborníků?

Jiří Kuthan | Pondělí, 24. červen 2019

navsteva-drevostavby-drevenice-roubenka-martin-zemanRoubené domy u nás mají dlouhou tradici, díky níž se k nim mnoho investorů stále vrací. Jsou správnou volbou pro ty, kdo hledají příjemné a zdravé bydlení, a navíc i romantiku na první, druhý a každý další pohled. Stejně jako ostatní stavby procházejí i roubené domy svým vývojem, stále častěji se tedy objevují i roubenky, splňující nízkoenergetický standard.

 

Nejhezčí sruby a roubenky, které jste zvolili dřevostavbou roku

Jiří Kuthan | Čtvrtek, 13. červen 2019

drevostavba-roubenka-exterier-2Uvažujete o stavbě srubu nebo roubenky? Nebo se vám prostě jen líbí masivní dřevostavby? Prohlédněte si nejkrásnější masivní dřevostavby, které zvítězily v posledních několika letech v čtenářské anketě Dřevostavba roku našeho časopisu sruby&roubenky. Přečtěte si i příběhy, které stojí za vznikem těchto domů z masivního dřeva, jež vám mohou být cennou inspirací pro volbu konstrukce i dodavatele srubového či roubeného domu.

 

Roubenky na klíč - 4 projekty pro trvalé bydlení

Redakce | Čtvrtek, 28. březen 2019

masivni-drevostavba-roubenka-z-redakcni-navstevyLíbí se vám roubenky? Uvažujete o tom, že si necháte postavit roubenku na klíč? Výborně! V tomto článku vám pro inspiraci představíme čtyři zajímavé projekty roubenek, které mají moderní i tradiční vzhled masivní dřevostavby, jedno i více podlaží, a dokonce i roubenku s tvarem do L.

Roubenka na klíč do městské zástavby

Markéta Gajdošová | Čtvrtek, 21. únor 2019

moderni-usporna-roubenka-do-mestske-zastavby-ok-pyrus-hlavni-pohledRoubená stavení neboli roubenky u nás mají opravdu dlouhou tradici. Málokdo si je však dokáže představit jinde, než jako součást venkova, i když již existují i pionýrské projekty roubenek, které se snaží přiblížit jejich přednosti pohodlnému rodinnému bydlení ve městě. Jeden takový projekt roubenky na klíč vám představujeme v tomto článku.


Líbil se Vám článek?

4 kroky k nové roubence

Dana D. Daňková | Úterý, 14. srpen 2018

01Každý projekt lze rozdělit do tří etapových fází: architektonická studie, dokumentace pro stavební povolení a realizační dokumentace. Moderní technologie umožňují investorovi od první myšlenky až po dokončení domu podrobněji poznat jednotlivé fáze stavby, být prostě více „při tom".

Proč vlastně tak milujeme sruby a roubenky?

Redakce | Úterý, 14. srpen 2018

 DSC9201V době, kdy byly roubenky na našem území obvyklými a rozšířenými stavbami, jejich stávající ani budoucí majitelé, kde a jakou dřevostavbu budou mít. Zjednodušeně řečeno, postavili si, obvykle na venkově, na svém pozemku, roubenku. Takovou dřevostavbu svépomocí. Dnes se kromě roubenek staví i sruby na klíč, ale venkov je plný urbanisticky více či méně řešených obcí se zděnými domy, kam se masivní dřevostavby tak úplně nehodí. Proč je tedy stále chceme?, ptáme se Martina Pavlíčka z firmy WOOD-LIFE CZ s.r.o.

O nelehké cestě k přátelství

Redakce | Středa, 04. červenec 2018

01 historické fotoMělo jít o demolici, ale nakonec to byl významný objev. V roce 1993 byl tehdejší Státní památkový ústav v Pardubicích v souvislosti s vydaným demoličním výměrem požádán o provedení fotodokumentace objektu č. p. 53 ve Rtyni v Podkrkonoší. Už z venkovní prohlídky bylo patrné, že se pravděpodobně jedná o archaický dům. Ještě téhož dne byl podán návrh na zápis objektu do Ústředního seznamu kulturních památek a 1. 11. 1994 byl dům památkou prohlášen…


Líbil se Vám článek?
  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?