Tisk

Nehořlavým řešením zateplení fasády je kamenná vlna

Redakce | Úterý, 12. duben 2016 |

Přidat na Seznam.cz

Kritérií při výběru tepelné izolace je celá řada. Spolu s výbornými tepelně-izolačními vlastnostmi by k těm podstatným a rozhodujícím měly patřit dlouhodobá stálost materiálu, schopnost vzdorovat vlhkosti, paropropustnost, akustický komfort a požární bezpečnost.

Zároveň by měl materiál splňovat i náročné standardy na ochranu životního prostředí. Kamenná vlna ROCKWOOL výborně vyhoví ve všech těchto parametrech. Spolu s tím nabízí i velkou šíři sortimentu, dlouhou životnost, patentované zpracování těmi nejmodernějšími technologiemi i možnost využít pro realizaci fasády komplexní systémové řešení.

FRONTROCK MAX E je dvouvrstvá deska z kamenné vlny. Disponuje patentovanou strukturou, jejíž vrchní tuhá vrstva je odolná proti riziku mechanického namáhání. Zároveň nabízí lepší přídržnost stěrkové hmoty a také bezpečnou montáž. Měkčí flexibilní spodní část desky se přizpůsobí mírným nedokonalostem fasády. FRONTROCK MAX E má pevnost v tahu k rovině desky (TR) 10. Součinitel tepelné vodivosti dosahuje hodnoty 0,036 W.m-1.K-1. Kotvení je stejné jako u standardních jednovrstvých desek a lze si vybrat mezi kotvením povrchovým nebo zápustným. Izolace z kamenné vlny FRONTROCK MAX E je určena pro použití ve vnějších kontaktních zateplovacích systémech (ETICS), je vhodná pro rekonstrukce i novostavby. Třída reakce na oheň je A1.

Desku s podélnými vlákny FASROCK je rovněž určena pro použití ve vnějších kontaktních zateplovacích systémech (ETICS). Malé tloušťky této desky jsou ideální pro izolaci ostění oken. Součinitel tepelné vodivosti je závislý na zvolené tloušťce a od 40 mm činí 0,039 W.m-1.K-1. FASROCK s hodnotou TR 15 lze kotvit pomocí zápustné i povrchové montáže s hmoždinkami určenými pro zvolený systém ETICS. Patří mezi nehořlavé tepelné izolace určené pro vnější kontaktní zateplovací systémy s třídou reakce na oheň A1.

FASROCK LL představuje lamelu s kolmými vlákny. Díky svým vlastnostem je ideální pro stěny s těžkou povrchovou úpravou – například cihelnými pásky nebo keramickým obkladem. Deska je vhodná i pro realizaci zateplení zaoblených povrchů a stěn. Součinitel tepelné vodivosti činí 0,041 W.m-1.K-1. Třída reakce na oheň je A1.

V sortimentu kamenné vlny je i deska VENTI MAX. Je určena pro stavební tepelné a protipožární izolace vnějších konstrukcí provětrávaných fasád. V tom případě se ukotvuje na hmoždinky a na trny. Při využití do sendvičového zdiva se kotví pomocí spínacích spon. Deska VENTI MAX má také dvouvrstvou strukturou. Horní tuhá vrstva zabezpečuje lepší odolnost proti mechanickému namáhání a pronikání vzduchu do izolace z větrané mezery fasády. Deska má dobré zvukoizolační vlastnosti, je vodoodpudivá a odolná proti vzdušné vlhkosti. Deklarovaný součinitel tepelné vodivosti činí 0,034 W.m-1.K-1, třída reakce na oheň je A1. Pořídit tuto desku lze jak v klasické podobě, tak s povrchovou úpravou na lícové straně tzv. fleecem, netkanou sklotextilií černé barvy s označením VENTI MAX F. Díky tomu lze desky využít i pro provětrávané fasády s viditelnými spárami a perforovaným obkladem.

Izolace z kamenné vlny ROCKWOOL podstatně snižuje nežádoucí unik tepla konstrukcemi a současně umožňuje domu dýchat. Protože kamenná vlna dokáže vzdorovat teplotám kolem 1000°C, chrání samotnou stavební konstrukci před ohněm. Významně tak pomůže prodloužit dobu potřebnou na evakuaci osob, což může rozhodnout o záchraně života. Je ideální pro nízkoenergetické i pasivní domy, rovněž pro dřevostavby.

Vaše komentáře (0)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Izolace”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop