Tisk
Přírodní celulóza – izolace pro dřevostavby

Přírodní celulóza – izolace pro dřevostavby

Redakce | Úterý, 04. září 2018 |

Přidat na Seznam.cz

Co musí umět dobrá a hlavně zdravá izolace? Jako první vás asi napadne úspora nákladů za vytápění – tedy vytvoření tepelné pohody v zimních měsících. Dobrá izolace musí ale také umět odolat letním horkům a efektivně se vypořádat s vlhkostí a zabránit tak tvorbě plísní. Zkuste vsadit na jistotu a izolujte s celulózou!

Domácnost je živý organismus, který, stejně jako lidské tělo, produkuje velké množství vlhkosti. Pokud takovou vlhkost zabalíte do neprodyšné izolace, riskujete vznik plísní. Speciálně dětem a lidem trpícím alergiemi a astmatem se v takovém domě nebude vůbec dařit. Celulózová izolace umožňuje domu „dýchat" a vlhkost účinně nejen odvětrat, ale i vratně absorbovat jako přirozený akumulátor, čímž pomáhá unikátním způsobem vyrovnávat vlhkostní extrémy, aby plíseň neměla šanci.

CIUR zateplení s foukanou celulózovou izolací Climatizer Plus (14)Celulóza umí hospodařit s teplem v dřevostavbě 

Tepelnou vodivost, která udává, jak rychle se teplo dostane z interiéru do exteriéru, má celulóza podobnou jako nejčastěji používané izolace. Výrazně však vyniká v akumulaci tepla, kterou má až dvakrát lepší. Proto zajistí v interiéru stabilnější teplotu – v zimě se teplo po vypnutí topení nebo vyhasnutí kamen neztratí příliš rychle, v létě zase naopak nepustí do interiéru vysokou teplotu, které by měla za následek jeho nepříjemné přehřátí. I to je důvod, proč je celulóza vyloženě vhodná pro zateplování podkroví nebo dřevostavby, které ve své konstrukci nemají těžké materiály akumulující teplo. Pokud se použije izolace klasická, dřevostavby v zimě rychle vychladnou a v létě se zase rychle vyhřejí.

V tomto směru vyniká celulóza, izolace vyrobená z dřevitého papíru, jejíž schopnost akumulace se nedá vůbec s nejrozšířenějším polystyrenem srovnat. S teplem umí jednoduše hospodařit mnohem lépe.

CIUR Climatizer Plus pytelDostanete záruku 20 let

Stejně důležitá jako výběr vhodného izolačního materiálu je také volba realizační firmy, která provede zafoukání nebo nastříkání izolace precizně. Například celulózové izolaci Climatizer Plus věří její výrobce natolik, že na všechny její možné neduhy poskytuje jako jediná firma na trhu záruku 20 let.

Vaše komentáře (0)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Izolace”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop