Tisk
Necháme kámen a dřevo znovu ožít

Necháme kámen a dřevo znovu ožít

Komerční sdělení | Pondělí, 03. duben 2017 |

Přidat na Seznam.cz

V roce 2011 byla uvedena na evropský trh vosková emulze bez rozpouštědel Horsemen StoneCare určená k ochraně dřeva a přírodního i umělého kamene. Tento přípravek má neutrální vzhled, je hydrofobní a životnímu prostředí neškodný.

Původní myšlenkou bylo vyvinout jednoduchý přípravek k ochraně náhrobních kamenů, proto je přípravek jednoduše aplikovatelný bez rizika při zpracování a jednoduše odstranitelný buď alkalickým čističem (mýdlo) nebo vysokotlakou vodou.

VERVUILDE TEAK TUINBANKGEKUISTE TEAK TUINBANK 2Během testování se ukázalo, že vyvinutý přípravek vysoce překračuje zadání, proto se testy rozšířily o další druhy kamene nebo omítek: umělý vápenokřemičitý kámen, savonský vápenec, belgický modrák, bílý mramor, hrubozrnná vápenná omítka, italské stucco a pískovec. Na všech těchto materiálech byl proveden test na vznik a růst řas, byly vedle sebe zkoušeny vzorky bez povrchové úpravy a s povrchovou úpravou – dvěma vrstvami Horsemen StoneCare.

Během roku 2013 byly provedeny další testy na betonových ochranných stěnách v několika kilometrech holandské dálnice. Dále jsme provedli nejprve pískové otryskání a potom nanesení Horsemen StoneCare na 200 hrobech v Belgii ve spolupráci s Belgickým ministerstvem obrany. O této akci byl natočen krátký film, který bude k dispozici na www.acolor.cz. Jako bonus pro spotřebitele jsme začali tento přípravek zkoušet i na kompozitní terasy a i na dřevo.

První výsledky dopadly velmi dobře, nyní se jedná o praktické testy v konkrétním prostředí zahrad.

Pavel Kašpar
Acolor s.r.o.

Vaše komentáře (0)

Nejnovější články v kategorii “Ochrana dřeva”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop