Čím méně nátěru, tím více svobody. Při stavbě srubu už nemusíte řešit obnovovací nátěr

Čím méně nátěru, tím více svobody. Při stavbě srubu už nemusíte řešit obnovovací nátěr

Redakce | Pondělí, 16. březen 2020 |

Přidat na Seznam.cz

Není snad zájemce o stavbu domu z masivního dřeva, který by neřešil ošetření a následnou údržbu dřeva a zejména o údržbu vnějších stěnových povrchů. Většina lidí má obavy z náročnosti prvotní aplikace i pravidelné obnovy nátěru, a to právem. Jde nejen o finanční, ale i organizační zátěž a tyto práce s sebou nesou také dočasné snížení komfortu bydlení.


Srub z jedlového dřeva

Pro ty, kteří plánují stavbu srubu (případně roubenky) a nechtějí se zabývat obnovovacími nátěry, však přece jen řešení existuje. Je jím stavba domu z jedlového dřeva, které při správném konstrukčním postupu není potřeba natírat!

Na srubu po více než čtyřech letech od montáže je patrné, že převážná část dřevěných prvků si i po této době zachovává svůj původní vzhled, ozdobený lehkou patinou. Fakt, že se srub nenatírá, má jednoznačný pozitivní dopad na cenu výstavby a především následné údržby.

Kromě finanční úspory jsou však majitelé ušetřeni také starostí s výběrem vhodné barvy a natěračské firmy, a zejména pak vždy v následujících čtyřech až pěti letech též nezbytné obnovy nátěru. A právě v absenci obnovovacích nátěrů tkví největší přínos. Opravdu tedy platí: Čím méně nátěru, tím více svobody...

srub-z-jedloveho-dreva-bez-udrzby-3


"Stavba z jedlového dřeva vyžaduje přesné postupy, aby byla jistota toho, že dům není nutné natírat."


srub-z-jedloveho-dreva-bez-udrzby-2


"Dům potřebuje méně péče a ušetřený čas můžeme věnovat své rodině či koníčkům."


srub-z-jedloveho-dreva-bez-udrzby-5


"Srub přibližně půl roku po montáži. Pokud jde o konstrukční opatření k ochraně jedlového dřeva, jedná se zejména o dostatečné přesahy střechy a posuzuje se i vhodnost orientace vůči světovým stranám."


srub-z-jedloveho-dreva-bez-udrzby-4

Foto: Kanadské sruby Tábor

SaR 4-2019
Vaše komentáře (0)

Nejnovější články v kategorii “Ochrana dřeva”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop