Komerční sdělení | Čtvrtek, 25. duben 2019 |

Na začátku byl standardní dvoupodlažní řadový rodinný domek řekněme z padesátých let minulého století a potřeba majitelů rozšířit užitný prostor. Suterén pro obytné účely nevyhovoval, zbývala tedy jediná možnost – vytáhnout se směrem vzhůru. Právě pro nástavby stávajících zděných budov je systém dřevostaveb kvůli své malé hmotnosti ideální, jak dokázala i společnost Avanta Systeme při nástavbě domu v Brně.
Jak poznáte, že nástavba je to správné řešení?
Před vlastním projektováním je třeba posoudit, zda je vůbec stávající dům pro realizaci nástavby vhodný. Provedou se sondy stropní konstrukce pod plánovanou nástavbou a staticky posoudí stávající objekt. Nutné je také řešit otázku logistiky a manipulace na staveništi.
Součástí navazujících projekčních prací je nejen navržení samotné nástavby a její dispozice z hlediska funkčního a estetického, ale především z hlediska statického. Ideálním řešením je použití lehkých konstrukcí, tedy dřevostavby.
Průběh nástavby
- V první fázi se demolují všechny prvky v podkroví, které nenesou střechu.
- Následně se odhalí nosná konstrukce stropu a posoudí se její skutečný stav. V drtivé většině případů se stávající trámy doplňují i nosníky.
- Betonování nového stopu probíhá pod stávající střechou, aby se maximálně eliminovalo zatečení do spodních pater.
- Po demolici stávajícího krovu a podezdívek se dobetonují zbylé části stropu. Tímto vzniká „základová deska" pro realizaci samotné nástavby. Ta bývá většinou velmi rychlá, protože všechny její díly jsou prefabrikované a na místě se už jen montují.
- Během dvou tří dnů může být nástavba pod střechou a dokončovací práce už mohou probíhat v suchu a teple.
Realizace nástavby rodinného domu
Více informací o nástavbách rodinných domů
Nejnovější články v kategorii “Rekonstrukce”
-
Jak na opravu roubenky krok za krokem
Pro majitele je dnes nejtěžší zorientovat se v množství často protichůdných informací a naplánovat opravu tak, aby přinesla kýžený výsledek – obvykle zvýšení komfortu pro…
-
Jak funguje technologie čištění dřeva suchým ledem a v čem je unikátní
Mezi metody čištění a oživení starších dřevěných prvků přibyla nová, efektivní a ekologická metoda čištění peletami suchého ledu. Kromě údržby a renovace straších…
-
Cimra bude – zachráněný starý dům s bohatou historií
Malé změny dělají celek. Celek pak prezentuje naplněné sny. Snažíme se udržet hodnotu historie, kterou hledáme pod nánosy jílu, barev, obkladů a listí. Je to běh na hodně dlouhou…
-
Citlivá rekonstrukce venkovské poloroubenky je skutečnou inspirací pro všechny milovníky genia loci
Majitelé podstávkového domu, tolik charakteristického pro architekturu severních Čech, chtěli dům citlivě zrekonstruovat tak, aby zachovali původní vzhled a ráz a přitom v něm…