Tisk
Dřevostavby budou součástí veletrhu FOR ARCH

Dřevostavby budou součástí veletrhu FOR ARCH

Administrator | Úterý, 14. červenec 2015 |

Přidat na Seznam.cz

Na mezinárodním stavebním veletrhu FOR ARCH se na ploše větší než 38 000 metrů čtverečních představí více jak 800 vystavovatelů. Organizátoři veletrhu FOR ARCH i současně probíhajících veletrhů FOR THERM, FOR WOOD, BAZÉNY, SAUNY & SPA a FOR WASTE & WATER připravili pro návštěvníky zajímavé přednášky a konference.

Nahlédnete architektům pod ruku

2014 MACC 1334 webLetos poprvé bude tým osmi architektů z ateliéru de.fakto navrhovat domy přímo na veletrhu. Zapojit se může každý. Zájemci musí do přihlášky na www.forshow.cz shrnout svou představu o svém novém domově, připsat něco málo o své rodině, přiložit katastrální mapu svého pozemku a uvést částku, kterou by chtěli věnovat na dobročinný projektnadace Surya ‒ Školy pro Barmu. Osm nejzajímavější návrhů vybere odborná komise v první den veletrhu, tedy 15. září. Následujících pět dní budou moci všichni návštěvníci stavebního veletrhu sledovat práci architektů v „přímém přenosu," ve vstupní hale č. II areálu PVA EXPO PRAHA v Letňanech. Zajímavou live show bude provázet moderátor Jakub Kohák.

Získáte rady pro stavbu svépomocí

2014 MACC 3772 webPro návštěvníky, kteří preferují stavbu či rekonstrukci svépomocí, je zase připraven dvoudenní cyklus odborných přednášek Pavla Tesárka, ředitele iniciativy Svépomocí.cz. Pavel Tesárek postavil svůj první dům bez pomoci stavební firmy. Nyní se pustil do stavby další budovy, tentokrát v pasivním standardu. Chce pomoci lidem, kteří se rozhodli pro stejný způsob stavby. Své zkušenosti předává zájemcům na živých přednáškách, natáčí instruktážní videa a píše elektronické knihy s pracovními postupy. Návštěvníci konference „STAVBA A REKONSTRUKCE SVÉPOMOCÍ" získají praktické rady, které se jim hodí při výběru pozemku, dozvědí se, jak poskupovat při vyřizování stavebního povolení, ale získají také informace o vhodných zdicích nebo izolačních materiálech. Jistě zajímavé budou také rady k suché výstavbě. Na konferenci je nutné se zaregistrovat.

Dozvíte se novinky ze světa dřevostaveb

2014 MACC 0049 Origis webJak správně navrhnout funkční dřevěnou budovu, jak vybrat ten nejlepší materiál z dostupné škály na trhu a jaké technologie lze pro zhotovení dřevostaveb použít? Na tyto a další otázky týkající se stavby dřevěných budov nabídne odpovědi letošní veletrh dřevostaveb a využití dřeva pro stavbu FOR WOOD. Veletrh se zaměří na dosažení důležitých parametrů pro realizaci kvalitní dřevostavby. Reaguje tím na rostoucí poptávku veřejnosti po tomto typu staveb a tematicky tak doplní největší stavební veletrh v České republice FOR ARCH.

Vyberete si způsob vytápění

Veletrh vytápění, alternativních zdrojů energie a vzduchotechniky FOR THERM zase připraví pět tematických konferencí, na kterých se mohou lidé dozvědět důležité informace o jednotlivých způsobech vytápění. Přednášky o kondenzačních kotlech, rekuperaci, biomase, o tepelných čerpadlech, krbech a kamnech, budou volně přístupné všem. Ve výstavní hale se navíc uskuteční soutěž mladých kamnářů připravená ve spolupráci s Cechem kamnářů České republiky.

Veletrh FOR WOOD – veletrh dřevostaveb a využití dřeva pro stavbu, který se uskuteční 15.‒19. září v rámci stavebního veletrhu FOR ARCH na výstavišti PVA EXPO Praha v Letňanech, je hlavním partner soutěže Dřevostavba roku 2015, časopisů Dřevo&Stavby a sruby&roubenky. Absolutní vítěz soutěže získá od organizátora veletrhu - společnosti ABF, a.s., výstavní plochu o velikosti 15 metrů čtverečních.

 

Vaše komentáře (0)

Nejnovější články v kategorii “Zajímavosti”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop