Tisk
Z dřevostavby na stromě můžete sjet třeba po tobogánu (video)

Z dřevostavby na stromě můžete sjet třeba po tobogánu (video)

Dana Jakoubková | Čtvrtek, 16. listopad 2017 |

Přidat na Seznam.cz

 Nápaditý stromový dům je fantastickou kombinací přírodních a moderních materiálů, které skvěle kontrastují s barvami a texturou okolní flóry a fauny. Jako organická struktura i odraz prostředí, ve kterém je usazen, je dílem britské návrhářské firmy Blue Forest, k jejíž základní strategii patří prosazování udržitelnosti a etiky v celém procesu návrhu a výstavby. Dřevo tohoto domu je certifikované, tedy pochází z udržitelně obhospodařovaných lesů.

Rozestup a proporce, to je to, co drží design pohromadě. Přesné a efektivní využití prostoru nastiňuje rozdíl mezi průměrným a úžasným.

Fibonacci-Tree-House-Blue-Forest-2 ok

Není to však pouze výsledkem lidské tvořivosti. Vizuální přitažlivost ja zakotvená už v existenci organických i anorganických entit přírody, jejichž proporcionální sekvence jsou generované logaritmickou řadou.

Fibonacci-Tree-House-101 ok

Je v ní obsažen ideál všech snah o krásu. Uspořádání listů a květů rostlin, geometrie krystalů, vodní vír, ulita hlemýždě nebo molekuly DNA, to je jen několik příkladů z mnoha, které vycházejí z univerzálního zákona Fibonacciho posloupnosti, takzvané „zlaté spirály". A právě tu si vzali tvůrci stromového domu za vzor.

Fibonacci-sequence-in-nature okFibonacci-Tree-House-Blue-Forest-7 okulita ok

Dům byl postavený pro majitele lesa, který tak chtěl rozšířit jeho využití. Přístup do domu je ze čtyř stran přes lanové mosty a terasy, z nichž jedna umožňuje ústup třiadvacet metrů dlouhým tobogánem pro děti.


Ve videu můžete zahlédnout více domů, které byly postaveny ve jménu dětského snu. Možná vám to některý připomene...


Kmeny stromů prostupujících terasami jsou chráněné ručně vyrobeným měděným oplechováním.

Fibonacci-Tree-House-Blue-Forest-4 ok

Přechod mezi vnitřním a vnějším stírá bohaté prosklení od podlahy ke stropu a naplňuje prostor světlem. Velké posuvné dveře pak vytvářejí okamžité spojení s lesem venku.

Dům je vybavený kuchyňským koutem s lednicí a má dostatek prostoru pro postel, stůl a židle pro případný delší pobyt. Poskytne však inspirativní zázemí i jako ateliér nebo pracovna.

Tree House Design Sketches (5)

Blueforest.com

Dana Jakoubková

Publicistka s náklonností ke smysluplným činům a věcem. Obdivuje brilantně provázané duchovní gangsterky, ale neodvrhne ani lyrické, tajemné, lakonické a současně vtipné příběhy s tématem originální syntézy křehkosti úmrtnosti.

Nejnovější články autora

Vaše komentáře (0)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Zajímavosti”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop