Michal Babor | Středa, 18. březen 2020 |

Studenti pražské Fakulty architektury ČVUT představili veřejnosti šest dřevěných nouzových horských přístřešků vyrobených pro Správu Krkonošského národního parku.
Útulny budou umístěny na křížení pěších tras v Krkonoších a nahradí tak dvě starší stavby, které jsou ve špatném technickém stavu, další čtyři se objeví na nově vytipovaných místech.
Jen co studenti umístili svá díla do virtuálního prostoru, už se objevila kritika. Nehezké, děsné, připomíná udírnu, paskvil, zmuchlaná plechová koule... Jeden z těch, kteří mají potřebu v anonymitě internetového prostředí tupě hanit vše, co zrovna neodpovídá jejich vkusu, dokonce nechápe, kdo by v něčem takovém mohl bydlet týden. Už se asi viděl, jak si udělá letní dovolenou zadarmo, a teď tohle... Jak malé, jak čecháčkovské!
Milí mileniálové z ČVUT, gratulujeme ke skvělému počinu a držíme vám palce!
Foto: archiv ČVUT
Mohlo by vás zajímat:
Nejnovější články v kategorii “Zajímavosti”
-
Velké bydlení v malém domě
Když se s někým bavím na téma malý dům, často si to vykládá, jako bych ho chtěla nacpat do krabice od bot. Tak černobílé to ale není. Alespoň u mě šlo o jednu z věcí, která mě…
-
Koronaviru se na dřevěném povrchu prostě nelíbí. Další důvod, proč zvážit bydlení v dřevostavbě
Po pečlivém zkoumání přišli finští vědci s ověřenými výsledky testů, které prokazatelně potvrzují, že nakažlivost koronaviry klesá na dřevěném povrchu mnohem rychleji a…
-
Dřevo jako nejžhavější želízko v ohni udržitelné výstavby
Závislost lidstva na betonu a oceli při stavbě všeho, od domů až po sportovní stadiony, je spojena se značnými náklady na životní prostředí. Beton je zodpovědný za čtyři až osm…
-
Roubenka naruby aneb dřevěná vestavba do zděného domu
Nebývá neobvyklé, že záměr postavit si masivní dřevostavbu, zejména kanadský srub, zarazí odmítavé stanovisko stavebního úřadu. Někdy je to pochopitelné, masivní dřevostavby jsou…