Tisk
Energeticky šetrné stavění – naše děti budou mít náskok

Energeticky šetrné stavění – naše děti budou mít náskok

Dagmar Čechová | Pondělí, 15. září 2014 |

Přidat na Seznam.cz

Malí školáci nejlépe přijímají předkládané informace jako fakta. Mají-li navíc možnost si je i vyzkoušet v praxi, je pravděpodobnost zapamatování velmi vysoká. Vštěpovat jim v tomto věku vztah k životnímu prostředí a souvisejícím trendům ve stavebnictví, je tedy rozhodně smysluplné. A na to sází CPD ve svém experimentáriu.

experimentárium - Centrum pasivního domuV srpnu totiž odstartoval nový vzdělávací projekt „Bydleme zdravě – půjde to hravě!" - akce Centra pasivního domu, která má za cíl ukázat školákům ze 4. – 6 tříd a také jejich rodičům a učitelům, jak fungují energeticky šetrné domy a proč jsou ohleduplné k lidskému zdraví i přírodě. Projekt potrvá až do dubna 2016.

experimentárium - Centrum pasivního domuHlavním výukovým nástrojem projektu je tzv. experimentárium – výstava, založená na touze dětí i dospělých zkoumat, hledat a hrát si. Na celkem 11 interaktivních stanoviších a ploše zhruba 200 m2 si nejen čtou, ale také skládají, měří, roztáčejí a posouvají prvky, pumpují a váží.

experimentárium - Centrum pasivního domuZákladním principem je hra na projektování vysněného domu. Návštěvníci se dozví, jak se v pasivním domě větrá třeba v zimě, když se jim nechce otevřít okno. Zkusí si co nejrychleji zaizolovat dům, vyskládat rám okna, nebo zastřílet na dům plný tepelných mostů. Zjistí, že zdánlivě složité věci jsou velmi jednoduché, když se ví, jak na to.

experimentárium - Centrum pasivního domuVýstava vyjede do 40 základních škol po celé ČR, kde bude bavit a vzdělávat 3 tisíce dětí ve věku 9 – 12 let. Několik měsíců navíc bude vzdělávací experimentárium k vidění široké veřejnosti i ve velkých science centrech po celé ČR. Např. nyní je až do konce září v liberecké iQLANDII.


experimentárium - Centrum pasivního domuexperimentárium - Centrum pasivního domuexperimentárium - Centrum pasivního domu

PRO NAŠE FANOUŠKY NA FACEBOOKU BUDEME JIŽ VELMI BRZY MÍT SOUTĚŽ O 3x 2KS VSTUPENEK do iQLANDIE, které můžete využít např. právě k návštěvě experimentária.

 

Vaše komentáře (0)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Zdravé bydlení”

Více článků »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop