Tisk
„Homing“ - dřevo jako životní styl

„Homing“ - dřevo jako životní styl

Dagmar Čechová | Pátek, 21. listopad 2014 |

Přidat na Seznam.cz

Dřevo vnímáme všemi smysly a pozitivně působí na lidské podvědomí. Díky příjemné povrchové teplotě, schopnosti vyrovnávat vlhkost a antialergické struktuře tak vyhovuje dnešní snaze o zdravé, pohodlné a kvalitní bydlení. Tomuto trendu se říká „homing".

„Homing“ - dřevo jako životní stylNábytek a předměty ze dřeva vyhovují požadavkům kladeným na funkčnost a mobilitu – jsou robustní, snadno se udržují a bývají zpravidla hodnotnější než výrobky z jiných materiálů.

Designérům dřevo nabízí bohaté spektrum druhů, povrchových úprav a stylů, jimž lze dřevěný výrobek přizpůsobit.

„Homing“ - dřevo jako životní stylDřevo absorbuje vzdušnou vlhkost a uvolňuje ji, jakmile se vzduch vysuší. Této výhodné vlastnosti by bylo škoda nevyužít v kuchyni nebo koupelně.

Když si k tomu přimyslíme teplo, které dřevo šíří díky své povrchové teplotě vyšší než třeba keramika nebo kov, a odstíny zemitých barev vnímaných jako archetyp, získáváme materiál, který nelze ve zdravém obytném prostředí prakticky ničím nahradit.

„Homing“ - dřevo jako životní styl„Homing“ - dřevo jako životní styl

„Homing“ - dřevo jako životní stylKomfort

Rozlehlé, stroze zařízené koupelny plné ostrých hran a studených barev jsou out. Trendem je komfortní koupelna, v níž se budeme cítit dobře.

Není proto divu, že dřevo proniká i do místnosti plné vlhka a vodní páry, jen nesmí být vystaveno trvalému působení vody.

Využívá se na podlahy a obklady stěn, ale také jako nábytek a dokonce i obložení vany či umyvadla.

Celým povrchem těla pak vnímáme harmonickou přírodní energii dřevěných povrchů jako kontrast k atmosféře každodenního života.

„Homing“ - dřevo jako životní stylZdraví

Řada odborných studií prokázala, že dřevo působí pozitivně na zdravotní stav člověka a na jeho imunitní systém.

Nenabíjí se statickou elektřinou a nepřitahuje ani nevíří prach, což může mít zásadní význam nejen pro alergika, ale i pro zdravého člověka, protože dochází k minimálnímu dráždění sliznic.

„Homing“ - dřevo jako životní stylOdpočinek

Jestliže si nemůžeme dopřát alespoň 8 hodin spánku denně, je třeba, aby byl co nejkvalitnější a zotavující.

Použití dřeva v ložnici k tomu přispívá – váže oxid uhličitý a vyrovnává vzdušnou vlhkost. Zajímavé je i použití dřevěného nábytku podle učení feng shui: dřevo zpomaluje průtok energie čchi místností a spolu s pozitivní energií dřeva zaručuje hluboký uklidňující spánek.

Vaše komentáře (1)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Zdravé bydlení”

Více článků »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop