Dům na bázi dřeva

Moderní architektura

Svět staví výškové dřevostavby, v ČR si zatím o nich můžeme nechat jen zdát

Jiří Kuthan | Pondělí, 11. listopad 2019

Svět staví výškové dřevostavby, v ČR si zatím o nich můžeme nechat jen zdátDřevostavby byly do nedávné doby zařazeny zcela na okraj stavební produkce. Z různých historických důvodů byly využívány zejména jako dočasné objekty a stavby drobného měřítka. Tato situace se v posledních letech výrazně proměnila. Nářky odborníků a dodavatelů na nedostatečný zájem o stavění ze dřeva a spílání na domnělou betonářskou lobby pomalu utichají. Ve světě se již staví výškové budovy ze dřeva, které posouvají hranice a řadí se mezi nejvyšší dřevostavby světa. Dočkáme se v dohledné době vícepodlažní dřevostavby i u nás v České republice?

 

8 moderních dřevostaveb ve tvaru krychle, kvádru, prostě kostky

Michal Babor | Čtvrtek, 19. září 2019

8 moderních dřevostaveb ve tvaru krychle, kvádru, prostě kostkyLapidární tvar, jednoduchý koncept, většinou přehledné dispozice. Ne každý se zrovna shlédne ve vikýřích, rizalitech a nejrůznějších nepravidelnostech vnějšího pláště dřevostavby. Zdá se naopak, že doba přeje strohým tvarům, které přesvědčí spíše svým promyšleným konceptem než nejrůznějšími architektonickými ozdůbkami pochybné úrovně. Kostka vede i po stránce tepelněizolačních parametrů, vždyť čím jednodušší a přímočařejší je tvar, tím menší je ochlazovaná plocha fasády. Z nabídky dodavatelů dřevostaveb jsme tentokrát vybrali rodinné domy, které by se vám mohly líbit, pokud je kostka podle vašeho gusta.

 

Villa Ypsilon - harmonické spojení dřeva a betonu v kraji oliv

Dana D. Daňková | Pátek, 09. srpen 2019

Villa Ypsilon - harmonické spojení dřeva a betonu v kraji olivV jižní části poloostrova Peloponés na vrcholu kopce ve městě Finikounda se rozkládá pozoruhodné letní sídlo z autorské dílny architektonického ateliéru LASSA, nazvané Villa Ypsilon. Záměrně jsme nezvolili slovo „stojí", ale „rozkládá se", protože stavba o užitné ploše 150 m2 s pozemkem splývá a mírně modeluje terén.

 

NATURA PARK – unikátní dřevostavba s poselstvím pro příští generace

Administrator | Čtvrtek, 01. říjen 2015

NATURA PARK – unikátní dřevostavba s poselstvím pro příští generacePardubické Ekocentrum PALETA se chystá významným způsobem rozšířit svou činnost. Prvního října 2015 se otevírá v Pardubicích nový areál s názvem Natura park. Jedná se o environmentální návštěvnické vzdělávací a informační centrum, zaměřené na přírodu a ekologickou osvětu.

 

Dřevěná archa budoucnosti vyplula. Přípravy trvaly pouhých 27 dní

DAS | Úterý, 16. červen 2015

Dřevěná archa budoucnosti vyplula. Přípravy trvaly pouhých 27 dníJe nejvyšší čas, abychom přírodě vrátili to, co jsme jí vzali a začali si vážit přírodních zdrojů. Pomůžeme tím nejen jí, ale také našemu bezprostřednímu okolí. První vlaštovka je na světě, stavba LIKO-NOE hrdě stojí v areálu české rodinné firmy LIKO-S, a.s. Princip přírodní tepelné stabilizace nabral reálné kontury.Líbil se Vám článek?
 

Dřevostavba je vítězem letošní Grand Prix Obce architektů

Administrator | Středa, 20. květen 2015

Dřevostavba je vítězem letošní Grand Prix Obce architektůMezi 88 stavbami a projekty přihlášenými do letošního ročníku prestižní soutěže se na prvním místě umístila chata na břehu Máchova jezera od pražského ateliéru FAM Architekti. „Pro mne tato budova není okázalá ani stydlivá, ale respektující a chápající jak místo, tak potřeby uživatelů," komentuje rozhodnutí o vítězi předseda poroty, architekt László Mikó.


Líbil se Vám článek?
 

Novodobé baťovské domky: Levné a rychlé dřevostavby

a.janousek | Pondělí, 27. duben 2015

Novodobé baťovské domky: Levné a rychlé dřevostavby Dvě patra, téměř 80 m2 obytné plochy, prostorná terasa a kůlna jako bonus. Tak může vypadat nový Freedomek – cenami ověnčená dřevostavba, kterou si můžete nechat na vašem pozemku postavit během několika hodin. Výhodou této dřevostavby je její variabilita. Když se rozroste počet členů domácnosti, můžete si díky modulům snadno dům rozšířit. 


Líbil se Vám článek?
 

Z AKTUÁLNÍHO VYDÁNÍ: Air House - český studentský úspěch

Lucie Němcová | Pondělí, 02. červen 2014

Z AKTUÁLNÍHO VYDÁNÍ: Air House - český studentský úspěchEnergeticky soběstačný dům Air House je naprosto ojedinělým projektem v oblasti stavění ze dřeva. Je totiž výsledkem práce studentů fakult ČVUT, kteří s tímto návrhem uspěli v mezinárodní soutěži Solar Decathlon 2013 a získali nádherné celkové třetí místo. Na zážitky z nelehké cesty za krásným výsledkem se ptáme hlavního architekta projektu, Martina Čeňka.


Líbil se Vám článek?
 

Strana 1 z 9

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »
 • Banner

Akce / DřevoStavby

 • FOR PASIV 2020
  6. 2. 2020 - 8. 2. 2020
  / PVA EXPO PRAHA, Beranových 667, Praha 9 – Letňany /
 • FOR THERM 2020
  6. 2. 2020 - 8. 2. 2020
  / PVA EXPO PRAHA, Beranových 667, Praha 9 – Letňany /
 • FOR WOOD 2020
  6. 2. 2020 - 8. 2. 2020
  / PVA EXPO PRAHA, Beranových 667, Praha 9 – Letňany /

Zobrazit kalendář »

 • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?