Na cestě za kvalitní dřevostavbou

Dům na bázi dřeva

Moderní architektura

Villa Ypsilon - harmonické spojení dřeva a betonu v kraji oliv

Dana D. Daňková | Pátek, 09. srpen 2019

Villa Ypsilon - harmonické spojení dřeva a betonu v kraji olivV jižní části poloostrova Peloponés na vrcholu kopce ve městě Finikounda se rozkládá pozoruhodné letní sídlo z autorské dílny architektonického ateliéru LASSA, nazvané Villa Ypsilon. Záměrně jsme nezvolili slovo „stojí", ale „rozkládá se", protože stavba o užitné ploše 150 m2 s pozemkem splývá a mírně modeluje terén.

 

NATURA PARK – unikátní dřevostavba s poselstvím pro příští generace

Administrator | Čtvrtek, 01. říjen 2015

NATURA PARK – unikátní dřevostavba s poselstvím pro příští generacePardubické Ekocentrum PALETA se chystá významným způsobem rozšířit svou činnost. Prvního října 2015 se otevírá v Pardubicích nový areál s názvem Natura park. Jedná se o environmentální návštěvnické vzdělávací a informační centrum, zaměřené na přírodu a ekologickou osvětu.

 

Dřevěná archa budoucnosti vyplula. Přípravy trvaly pouhých 27 dní

DAS | Úterý, 16. červen 2015

Dřevěná archa budoucnosti vyplula. Přípravy trvaly pouhých 27 dníJe nejvyšší čas, abychom přírodě vrátili to, co jsme jí vzali a začali si vážit přírodních zdrojů. Pomůžeme tím nejen jí, ale také našemu bezprostřednímu okolí. První vlaštovka je na světě, stavba LIKO-NOE hrdě stojí v areálu české rodinné firmy LIKO-S, a.s. Princip přírodní tepelné stabilizace nabral reálné kontury.Líbil se Vám článek?
 

Dřevostavba je vítězem letošní Grand Prix Obce architektů

Administrator | Středa, 20. květen 2015

Dřevostavba je vítězem letošní Grand Prix Obce architektůMezi 88 stavbami a projekty přihlášenými do letošního ročníku prestižní soutěže se na prvním místě umístila chata na břehu Máchova jezera od pražského ateliéru FAM Architekti. „Pro mne tato budova není okázalá ani stydlivá, ale respektující a chápající jak místo, tak potřeby uživatelů," komentuje rozhodnutí o vítězi předseda poroty, architekt László Mikó.


Líbil se Vám článek?
 

Novodobé baťovské domky: Levné a rychlé dřevostavby

a.janousek | Pondělí, 27. duben 2015

Novodobé baťovské domky: Levné a rychlé dřevostavby  Dvě patra, téměř 80 m2 obytné plochy, prostorná terasa a kůlna jako bonus. Tak může vypadat nový Freedomek – cenami ověnčená dřevostavba, kterou si můžete nechat na vašem pozemku postavit během několika hodin. Výhodou této dřevostavby je její variabilita. Když se rozroste počet členů domácnosti, můžete si díky modulům snadno dům rozšířit. 


Líbil se Vám článek?
 

Z AKTUÁLNÍHO VYDÁNÍ: Air House - český studentský úspěch

Lucie Němcová | Pondělí, 02. červen 2014

Z AKTUÁLNÍHO VYDÁNÍ: Air House - český studentský úspěchEnergeticky soběstačný dům Air House je naprosto ojedinělým projektem v oblasti stavění ze dřeva. Je totiž výsledkem práce studentů fakult ČVUT, kteří s tímto návrhem uspěli v mezinárodní soutěži Solar Decathlon 2013 a získali nádherné celkové třetí místo. Na zážitky z nelehké cesty za krásným výsledkem se ptáme hlavního architekta projektu, Martina Čeňka.


Líbil se Vám článek?
 

Vila Hakuba: Křehká elegance v extrémních podmínkách

Lucie Němcová | Pondělí, 10. březen 2014

Vila Hakuba: Křehká elegance v extrémních podmínkáchPři pohledu na subtilně vyhlížející stabu ze dřeva by málokdo hádal, že stojí v oblasti mezinárodního lyžařského střediska a v zimě odolává mohutné vrstvě sněhu. Stavby v okolí se s desítkami centimetrů bílé nadílky vypořádávají zvýšenou úrovní prvního nadzemního podlaží minimálně metr nad terén. Autoři tohoto domku, japonské studio Naka Architects, však zvolili jiný koncept.


Líbil se Vám článek?
 

Rodinné útočiště na pobřeží Nového Zélandu

Lucie Němcová | Pondělí, 17. únor 2014

Rodinné útočiště na pobřeží Nového ZélanduNa východním pobřeží Nového Zélandu v zátoce zvané Shoal Bay si početná rodina nechala navrhnout víkendový domek, kde dřevo hraje prim v interiéru i exteriéru. Architektonické studio Parsonson Architects se s úkolem popasovalo kombinací novodobého tvarosloví a tradičních forem místních zemědělských usedlostí a vznikl útulný prosvětlený prostor, kde rodina může nabírat síly mimo ruch města a v těsné blízkosti moře.


Líbil se Vám článek?
 

Strana 1 z 9

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »
  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?