Panelové dřevostavby (sendvičové panely)

Panelové dřevostavby (sendvičové panely)

Andrea Kaštanová | Pátek, 31. prosinec 2021 |

Přidat na Seznam.cz

Rozhodující část výroby panelových dřevostaveb se odehrává ve výrobních halách. Dřevostavba se zde smontuje nanečisto a po ověření je převezen na staveniště, kde je hrubá stavba na předem připravený základ hotová za 2 až 3 dny. Významnou předností je tedy rychlost výstavby.

Sendvičové panelové dřevostavby odpovídají skladbě lehkého dřevěného skeletu. Jejich hlavní charakteristika však spočívá ve způsobu jejich přípravy a montáže. Sendvičový panel vzniká ve výrobní hale, na stavbu ho doveze nákladní auto a pomocí jeřábu usadí na místo. Dřevostavba ze sendvičových panelů tak může být i za 2 dny pod střechou.

Stěna dřevostavby se tedy skládá z dřevěných rámů z řeziva obdélníkového průřezu, zaklopeného velkoformátovým deskovým materiálem a vyplněným tepelnou izolací. Obrovskou výhodou této konstrukce je integrace velkého množství tepelné izolace přímo do nosné konstrukce stěny a tím pádem minimalizace její tloušťky. Výrobní hala dokáže zajistit stabilní teplotu a vlhkost po celou dobu konstrukce stěny, dokonalou přesnost a také umožňuje připravit stěnový panel včetně všech výplní otvorů nebo dokonce i fasády.

Vlastní „složení" domu na staveništi pak trvá v řádu desítek hodin a není tak tolik závislé na počasí. Většinou nelze při pohledu na dům poznat, že jde o dřevostavbu. Ekonomičnost spočívá v opakovatelnosti jednoho prvku, vyráběného ve velkých sériích. Panely jsou ze zákona stanoveným výrobkem, musí být u nich ověřena shoda se základními požadavky.

OVĚŘENÍ DODAVATELÉ PANELOVÝCH DŘEVOSTAVEB A JEJICH REALIZACE→

Hlavní výhody panelové dřevostavby


  • Šetření energie: Při vytápění se ihned ohřívá vzduch, takže v domě panuje lepší tepelná pohoda než ve zděné stavbě.
  • Dodávka z jedné ruky: Většina dodavatelů montovaných panelových dřevostaveb umí pomoci s financováním, hledáním pozemku, přípravou staveniště i spodní stavbou. Stavebníkům přijde vhod dokončení dřevostavby na klíč.
  • Rychlost výstavby: Od uzavření smlouvy přes výrobu až po montáž neuplyne většinou více než 6 měsíců, vlastní stavba je otázkou několika dnů.
  • Pevná cena i termín: Výroba jde podle harmonogramu a montáž probíhá přesně v dohodnutém termínu. Podobně je smluvně zakotvena také pevná cena.
  • Jistota dodávky: Při certifikované výrobě v hale si může stavebník být jistý, že panel dodaný na staveniště má právě takové vlastnosti, které výrobce deklaroval.
Jak se staví panelová dřevostavba
 

Líbil se Vám článek?

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

gotop