Tisk
Poučte se v katalogu, i když stavíte na míru

Poučte se v katalogu, i když stavíte na míru

Jitka Příhodová | Úterý, 07. listopad 2017 |

Přidat na Seznam.cz

Ať už chcete stavět jakoukoliv dřevostavbu, prohlídka katalogů montovaných dřevostaveb vám může sloužit jako inspirace. I když chcete mít jedinečný dům podle svých představ a potřeb, v katalogu uvidíte, co se staví, jak se to staví, kolik co stojí apod. Katalogy dřevostaveb jsou totiž často jen motivační a orientační, lidé si nakonec většinou stejně chtějí postavit dřevostavbu na míru. Otázkou často je, jak moc se jejich dům na míru bude lišit od co nejpodobnější dřevostavby v katalogu.

Katalog dřevostaveb jen pro inspiraci

Katalogové domy jsou obecně levnější než domy na míru. Těm, kteří chtějí stavět podle sebe to však nijak nevadí. Chtějí raději originál než dům z katalogu. Proč tedy katalogy listovat? Důvodů je hned několik:

  • Od každého domu něco. Častým výsledkem lidí, kteří nemají úplně jasnou představu, ale nechtějí dům přímoo z katalogu, je kombinace více katalogových domů. Od toho se mi líbí něco, od jiného něco jiného. Když to dokáže dát architekt dohromady, můžete začít stavět vlastní originální dřevostavbu.
  • Konkrétní inspirace. V katalogu vás může zaujmout třeba jen některý detail. I to se počítá a už ro tento detail stojí zato katalog dřevostaveb si prohlédnout.
  • Přehled o cenách. V katalogu uvidíte ceny jednotlivých dřevostaveb. Ty je ale potřeba brát s rezervou, protože většinou se nejedná o konečné ceny. Zahrnují třeba jen nejlevnější okna a podlahy, přičemž vy byste možná chtěli investovat do kvalitnějších.
  • Co se staví. V katalogu uvidíte, jaké dřevostavby se nejčastěji staví, co je moderní a praktické. Ne že byste museli jít s trendem, ale přehled se hodí.

Důležitý je šikovný projektant

Můžete mít jasné představy a požadavky, ty však musí dát dohromady projektant. Na projektu se moc nevyplácí šetřit. Když chcete například nějakou kombinaci katalogových domů, vezmete k projektantovi katalog a hned máte v ruce reálné podklady. U investorů, kteří si nejsou svou představou úplně jistí se také celkem často stane, že se jim některá z dřevostaveb v katalogu zalíbí natolik, že ji s projektantem jen lehce pozmění a „originální“ domek je na světě.

Uvidíte, jaká bude vaše cesta, ale náhled do katalogu dřevostaveb je dobrý začátek. Hodně štěstí!


Líbil se Vám článek?
gotop