Zajímejte se o energetickou účinnost při pořízení krbu

Zajímejte se o energetickou účinnost při pořízení krbu

Komerční sdělení | Úterý, 30. květen 2023 |

Přidat na Seznam.cz

Vytápění dřevem patří k nejpřirozenějšímu a nejpříjemnějšímu typu vytápění vůbec. V moderních zateplených domech patří často k doplňkovému zdroji tepla vedle jiných typů vytápění, který však dokáže krátkodobě vykouzlit to opravdové teplo domova. Navíc přispívá k diverzifikaci zdrojů tepla, které je důležité ze strategického hlediska, jak jsme se v minulých letech přesvědčili.

Pokud již stavebník zatouží po krbové vložce, měla by se zajímat o její energetickou účinnost, která zásadním způsobem ovlivní množství produkovaných spodin. Starý spotřebič nebo otevřený krb, do kterého je přikládáno navíc vlhké neodkorněné dřevo, produkuje až 10 více škodlivin, než moderní spotřebič, do kterého je přikládáno s rozmyslem, to znamená vysušená odkorněná polena optimální velikosti. Míra ekologické zátěže, tak zcela závisí na prvotním výběru a následné péči uživatele.

Typy krbových vložek, které splňují nejpřísnější limity ECO jsou vhodné i pro instalaci do městských lokalit. Tam, kde spotřebitel najde štítek A+, nejsou obavy ze znečišťování ovzduší namístě. Jeden z takových typů představuje inovovaný typ monolitického komínového systému se zabudovanou krbovou vložkou KINGFIRE SC.

Jedná se o kompaktní systém prvotřídního komína a moderní vložky, do kterých si zákazník může nechat nainstalovat i termosenzory, které napoví, kdy přiložit. Tato zdánlivá banalita posouvá hoření k ještě větší účinnosti. Cílem je optimalizovat hoření a snížit emise na naprosté minimum. Snížení výkonu u řešení KINGFIRE SC až na 5,8 kW výrazně zvyšuje energetickou účinnost celé soustavy.

Krbová vložka s minimálními nároky na prostor


Monolitické řešení KINGFIRE s krbovou vložkou umístěnou pod komínovým systémem představuje prostorově úspornější řešení než běžně napojená krbová kamna na zděný komín. Výhodou produktů KINGFIRE je rovněž minimální starost při instalaci. Monolit se vyrábí na míru každé stavbě a k zákazníkovi je dovezen vcelku ve fázi hrubé stavby.

Osazení komína, na které je potřeba jeřábová technika je záležitostí maximálně jedné hodiny. Zasunutí krbové vložky a kompletace celého systému je pak velmi rychlá. Po provedení revizní zprávy spalinové cesty je nový komínový systém s krbovou vložkou schopen fungovat prakticky okamžitě. Zásadní pro chod v nízkoenergetických, případně i pasivních domech, je univerzální funkce komínové vložky ABSOLUT, která je součástí systému. Kromě odvodu spalin totiž zajišťuje i přívod vzduchu potřebného k hoření samostatnou šachtou v rámci komína.

Schiedel | KINGFIRE KANTO zabudovaný v dělící příčce

obr.: Zabudování krbové vložky KINGFIRE KANTO v dělící příčce. Zdroj: Schiedel

Novinka KINGFIRE KANTO SC


V reakci na optimalizaci zastavěného prostoru byla v letošním roce uvedena novinka KINGFIRE KANTO SC. Jedná se opět o monolitické řešení komínového systému s rohovou krbovou vložkou opatřenou vysunovacími dvířky, které při otevírání nijak nezasahují do prostoru.

Rohová dvířka na krbové vložce KANTO SC umožňují větší požitek z ohně, zároveň zaujmou zajímavým řešením otevírání. Celá se vysouvají směrem vzhůru a pro snadné přikládání zapadnou do obkladu v horní části krbové vložky. Samotné otevírání a zavírání probíhá snadno a téměř nehlučně. Důmyslný otočný systém rovněž myslí na čištění vnitřního skla. Hermetická těsnost dvířek je samozřejmostí, která je v moderních utěsněných domech naprosto nutná. Možnost analýzy teploty uvnitř vložky zase o krok posouvá efektivitu hoření.

Schiedel | KINGFIRE KANTO rohové řešení

obr.: Rohové řešení zabudování krbové vložky KINGFIRE KANTO. Zdroj: Schiedel

Více informací o komínových systémech Schiedel→

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

gotop