Tisk
NATUR HOUSE: <small>Ve Vysokém Újezdu se začalo stavět</small>

NATUR HOUSE: Ve Vysokém Újezdu se začalo stavět

Dagmar Šimonová | Pátek, 08. únor 2013 |

Přidat na Seznam.cz

Rychlé tempo výstavby vzorových domů New Sunny a Studio A v lokalitě Zámecké zahrady ve Vysokém Újezdu u Prahy začalo na plné obrátky. Ve chvíli, kdy společnost Natur House dokončila kompletní výrobní dokumentaci, začalo se s výstavbou základových desek pro pasivní dům New Sunny a nízkoenergetické Studio A.

IMG 1851IMG 1885Základové desky zhotoví firma Cemex. Bude se jednat o základový systém Elegohouse, který firma Natur House,s.r.o. aplikuje na všechny realizované stavby. Je to spolehlivé řešení základových konstrukcí eliminující většinu negativních jevů - tepelné mosty, sedání podsypů, působení vlhkosti, funkčnost hydroizolace nebo rovninnost.

natur house logoJedná se o plně samonosný systém nevyžadující žádnou úpravu a zpevnění podkladu. Důležitý aspekt je brán na řešení detailů zamezujících vzniku tepelných mostů a dosažení co nejlepšího tepelného odporu konstrukce pro omezení nadměrné potřeby izolací v podlahové skladbě, jež přináší problémy se sedáním podlah.

Nadstandardně izolované základy

Podezdívku systému ELEGOHOUSE tvoří ztracené bednění ELEGOHOUSE-ZD-05 kopiedoplněné oboustanně tepelnou izolací tl. 80 mm. Ložná spára mezi základovou podezdívkou a základovou deskou je opatřena speciální tvrzenou izolací zamezující vnikání vlhkosti a chladu do základové desky. Samotná základová deska obsahuje 165 až 330 mm tepelné izolace, která také slouží jako ztracené bednění. ELEGOHOUSE je nejlépe izolovaný základový systémna trhu.

ELEGOHOUSE-ZD-10ELEGOHOUSE-ZD-19ELEGOHOUSE-ZD-04

 


Samonosný systém bez nutnosti hutnění podkladu

ELEGOHOUSE-ZD-20ELEGOHOUSE-ZD-22Základová deska ELEGOHOUSE je samonosná podobně jako stropní konstrukce. Není v kontaktu s podložím a proto nevznikají problémy spojené s dodatečným sedáním zásypů mezi základovými pásy. Odpadá tak nebezpečí vzniku konstrukčních trhlin nebo dokonce propad základové desky. Volný prostor mezi základovou deskou a terénem znemožňuje přirozené větrání základů.

Komentáře  

 
0 #1 Zuzana Votočková 2013-04-02 07:25
Zajímavé.......
Citovat
 

Přidat komentář


Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner
gotop