Komerční sdělení | Pátek, 11. říjen 2019 |

Ne vždy je možné postavit na vybraném pozemku dům moderního střihu. Stavby ukryté v terénu, chráněné krajinou, nazývané také zemnice či zemljanky, mají svůj původ již v době kamenné a nejsou tedy žádnou novinkou. V současné době jsou takové domy též volbou pro energeticky úsporné bydlení. A někdy jsou jediným typem stavby, který lze v určitém místě realizovat. To je případ i této dřevostavby, která je pro stavební firmu architektonickou i technologickou výzvou.
Zasazení roubené stavby
Vzhledem k vysokému stupni ochrany krajiny nebylo možné zhotovit nadzemní stavbu v moderním kabátu. Zasazení roubené stavby do podzemní železobetonové monolitické konstrukce bylo jak architektonickou, tak i technologickou výzvou.
Detail řezu 3D scanem
Řez 3D scanem stávajícího stavu s prokresleným vkládaným roubením. Roubené konstrukce bylo nutné nasadit na již stávající rozvody vody a elektriky. Vše muselo být provedeno s tolerancí na 1 mm.
Ukázka hotové práce
Namontovaná roubená konstrukce v obývacím pokoji. Stávající stav před předáním stavby.
Důležitá je kontrola
Náhled na model s proložením ve 3D scanu objektu a na model v programu pro CNC opracování Dietrichs.
Proces tvorby
Pohled na kuchyni – stěna spíže.
Přesnost měření je naprosto zásadní
Zaměření 3D skenerem. Roubené konstrukce byly následně domodelovány do stávajícího stavu za pomoci programu ARCHICAD. Díky této technologii byly zaměřeny rozvody vody, elektřiny a vzduchotechniky. S roubenými konstrukcemi jsme se museli přesně vejít jak do stávající monolitické železobetonové konstrukce, tak do existujících rozvodů instalací zdravotechniky. Vše muselo být namodelováno s milimetrovou přesností.
FOTO: OK PYRUS