O dřevostavbách

Konec natírání: Dřevěný povrch bez údržby zaručí nová barva Natureffekt

Komerční sdělení | Čtvrtek, 20. únor 2020

nova-barva-Natureffekt-na-drevene-fasadyKonec natírání. Firma Holzwerke Ladenburger, představuje nový odstín - Natureffekt, který ochrání dřevěnou fasádu.

 
 

Dvě novinky mezi bungalovy pro příznivce jednopodlažního bydlení

Redakce | Čtvrtek, 20. únor 2020

drevostavba-lucern-124Pro jarní sezónu připravila společnost LUCERN dva moderní typové a přízemní domy, které jsou především určené pro příznivce jednopodlažního bydlení.

 
 

Dřevostavba na finský způsob: Tak trochu jiná horská chata podle vlastního návrhu

Redakce | Čtvrtek, 20. únor 2020

kontio-srubove-domy-2Za polárním kruhem v lyžařském středisku Levi ve Finsku si manželský pár vášnivých vyznavačů zimních sportů nechal postavit jedinečný luxusní srubový dům. Levi je nejvyšším lyžařským střediskem ve Finsku, kde se konají také závody světového poháru. Zajímavostí je fakt, že je tam první sníh už od poloviny října a sezóna tu trvá do poloviny května.

 
 

Byla to rychlá akce. Nový bungalov si Naďa s Martinem darovali jako svatební dar

Dana Jakoubková | Středa, 19. únor 2020

navsteva-drevostavby-bungalov-svatebni-dar-haas-fertigbau-exterierByla to opravdu rychlá akce. V září se Naďa s Martinem rozhodli, že postaví dům, a v červnu dalšího roku chtěli bydlet. Věděli přesně, do čeho jdou. V oboru dřevostaveb se orientovali a dodavatele stavby měli prověřeného. Jedinou brzdou bylo stavební povolení. Ale i to dokázala Naďa s buldočí zarputilostí dotlačit tam, kam potřebovala.

 
 

Energeticky účinná okna mohou významně snížit spotřebu energie a ušetřit mnoho peněz

Dana Jakoubková | Středa, 19. únor 2020

moderni-interier-kuchyne-drevo-velkoformatova-oknaSpoustu lidí apokalyptický seriál o dopadech změn klimatu už nebaví. Jednotlivé díly ale sledujeme všichni: vlny veder, sucho, přívalové deště, neúroda... Jejich příčinou je s největší pravděpodobností zesilování přirozeného skleníkového efektu atmosféry v důsledku nadměrného zvyšování emisí skleníkových plynů. Strategie přizpůsobení se změně spočívá mimo jiné i v nízkouhlíkové ekonomice, která se vyznačuje vysokou energetickou účinností. A k té v oboru výstavby významně přispívají i okna.

 
 

Stavební sezóna začala - nepropášněte Weber školení zdarma

Redakce | Čtvrtek, 13. únor 2020

skoleni-weber-2020Pro zahájení letošní stavební sezóny Weber opět přichystal celou škálu odborných školení pro stavební veřejnost. Tato školení jsou určena zejména pro aplikační firmy, obsluhu stavebnin a odbornou veřejnost.

 
 

Zdravý rodinný dům a maximálně čistý vzduch podle nových pravidel

Komerční sdělení | Úterý, 18. únor 2020

rizene-vetrani-s-rerkuperaci-tepla-rekuperacni-jednotka-zehnder-comfoair-q350-comfopipe160-comfopipe-plus160-comfowell320-interier-rodinaSystém řízeného větrání s rekuperací tepla od firmy Zehnder zaručí maximálně čistý i zdravý vzduch a přispívá ke splnění aktuálních legislativních požadavků na výstavbu rodinných domů.

 
 

Podle čeho a jak vybírat čalouněný nábytek

Lucie Němcová | Úterý, 18. únor 2020

interier-nabytek-calouneni-harvest-hare-by-mark-hearld-foto-st-judesČalouněný nábytek je z jednou z nejjednodušších cest, jak vnést do interiéru strukturu, měkkost, barvy a styl, aniž bychom jej zahltili nebo překombinovali množstvím látek. Jde o kousky, které v našem interiéru tvoří naprostý základ – sedací souprava, křesla nebo židle. Nábytek, který je v našem užívání denně. Dobrá volba v tomto ohledu zajistí jedinečnost interiéru, ale také praktické, příjemné a podporující společníky v našem osobním prostoru.

 
 

Jak větrá odvětrávaná fasáda

Redakce | Pondělí, 17. únor 2020

jak-vetra-fasada-foto-dum-obklady-JamesHardieZatímco mnohé části budov jsou zvenku víceméně skryty (základy, konstrukční systém, vnitřní technické vybavení,...), fasády si všimneme prakticky ihned. S jejím ztvárněním si autor stavby dává většinou hodně práce, aby vhodně dotvořila architektonický záměr. Estetickou stránku fasády určuje výběr použitých materiálů a jejich aplikace, případně kombinace materiálů.

 
 

Dřevostavby, které se vám v roce 2019 líbily nejvíce

Jiří Kuthan | Pondělí, 17. únor 2020

navsteva-drevostavby-drevo-na-osmou-drevostavby-biskup-exterier-terasa-zahrada-drevena-fasada-vecerDřevostavby jsou v ČR neustále na vzestupu - každý rok se staví nové domy na bázi dřeva nebo sruby a roubenky. Nejzajímavější z nich se vám snažíme představit v redakčních návštěvách našich časopisů DŘEVO&stavby, sruby&roubenky, i na našem webu. Za rok 2019 čtenáři zvolili 10 nejhezčích dřevostaveb, a ty vám nyní přinášíme jako inspiraci, zvláště pokud plánujete stavbu rodinného domu a zvažujete dřevostavbu.

 
 

Více článků...

 
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop