Tisk
Barevné trendy v interiérech dřevostaveb pro tento rok

Barevné trendy v interiérech dřevostaveb pro tento rok

Petra Vaňková | Úterý, 03. březen 2015 |

Přidat na Seznam.cz

Barvy jsou mocné, dokáží rozzářit jakýkoliv prostor, navodit příjemnou atmosféru v interiéru nebo také naopak. Barvy použité v interiérech mohou výrazně ovlivnit náladu člověka, proto se při experimentování s nimi doporučuje zvýšená opatrnost. Podívejme se, jaké budou barevné trendy v interiéru v tomto roce.

Co bude tento rok „in", určují milánské a německé designové veletrhy. Inspirace opět vychází především z přírody. Interiéry ovládnou zemité a přírodu imitují barvy. Odstíny hnědé, béžové a šedé se letos stávají dominantními. Naproti tomu kontrast k těmto tónům vytvoří syté tóny fialové a zelené. Stálicí i nadále zůstává bílá, která se objevuje jak samotná, tak v kombinaci s dalšími barvami.

V rámci trendů není řešena jen barevnost, ale například i povrchová úprava nábytku a dalších interiérových prvků. Udržet krok s módou bude jednoduché prostřednictvím foliovaných a akrylátových úprav v lakovaném či matném provedení. Jedná se o výrazný designový prvek, který oživí každou místnost. Jeho nespornou výhodou je bezproblémová údržba a odolnost vůči vodě, vlhku a kolísavým teplotám. Obrovský potenciál pro budoucí design mají například lakovaná skla, která lze používat jako výplň nábytkových dvířek, obkladů stěn či dveří.

Doma i venku

Trachea T.acrylic_lesk_caffe_a_cappuccino_foto_zdroj_TracheaZemité odstíny dodávají pocit bezpečí, tepla a útulnosti, proto přírodní tóny nikdy nevyjdou z módy a stávají se trendem číslo jedna i pro tento rok. Interiéry by měly být navrženy tak, aby se při překročení prahu vchodových dveří setřel rozdíl mezi tím, co je venku a co uvnitř. Aby se kousek přírody dostal i do domu.

Jemné vlnobití

Moderní kombinací pro letošní rok se ukazuje hnědá barva ve spojení se sklem a abstraktním prvkem. I když se abstraktní vzory mohou zdát na první pohled chaotické, v kombinaci s hnědou barvou působí uklidňujícím dojmem a navozují příjemnou atmosféru. Odstíny hnědé se stávají čím dál populárnější právě proto, že je to barva, která se jen tak neokouká a navíc nekonfliktně ladí s nábytkem a vytváří tak perfektní soulad.

Ať se všechno leskne

Lesklé materiály se hřejí na výsluní již delší dobu. Jsou nadčasové a hodí se do každého prostoru. Interiér, ve kterém se spojí lesk a přírodní odstíny, se stane jako vystřižený z katalogu moderního bydlení pro rok 2015.

Fialová se hodí i do dřevostaveb

Drevojas koupelnova_sestava_VITTA_foto_zdroj_DrevojasTraduje se, že fialová je barvou duchovna a ženskosti. Tajemno přitahuje člověka již od nepaměti, proto se i pro letošek stala trendy barvou. Hodí se do místností jako ložnice a koupelna, kde potlačuje stres. Nevýhodou může být fakt, že působí poněkud mdle, proto je třeba ji kombinovat s vhodnými barvami a materiály.

Zdroj: Tisková zpráva společností Dřevojas, G SERVIS, J.A.P. a SOLODOOR

Vaše komentáře (2)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Design”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop