Tisk
Nová dimenze dřevěného nábytku

Nová dimenze dřevěného nábytku

Dagmar Šimonová | Pondělí, 20. únor 2012 |

Přidat na Seznam.cz

Svým neobvyklým pojetím, nečekanými tvary a inspirující čistotou vás překvapí hned několik kolekcí dřevěného nábytku od mladého filipínského designéra jménem Vito Selma. „Jednoduchost a čistota jsou samy o sobě tím nejkomplexnějším a nejsložitějším designem," říká Vito Selma.

Vito Selma, kolekce ARIProto se snaží o to, aby to byla právě jednoduchost, která povede jeho ruku při výbuchu kreativity a čistota, která bude udávat řád komplexu jednotlivých částí každého díla. Snaží se nezakrývat přirozenou krásu dřeva, ale naopak ukazovat ho v té nejsurovější formě, odhalit tak jeho nahotu a ukázat světu jeho krásnou stavbu a strukturu.

 

Vito Selma, kolekce ADAM AND EVEVito Selma, kolekce ARIVito Selma, kolekce ARI

 

Dřevo je zvláštní materiál - největším uměním je nechat vyniknout jeho přirozenou krásu

Vito Selma, kolekce GEODřevo zastupuje ve Vitově životě důležitou roli a nebylo proto náhodou, že si ho zvolil jako hlavní materiál. Hovoří o něm jako o svém partnerovi, který stejnou měrou dává i bere – i když svými charakteristickými vlastnostmi často komplikuje celý proces výroby, svými nespornými kvalitami je vždy zárukou úspěchu.

 

Vito Selma, kolekce PLUMERIAProhlédněte si některé z jeho kolekcí, které, přestože jsou poměrně odlišné, jdou vždy jedním směrem, a to cestou jednoduché elegance a překvapivé minimalistické čistoty. Každý jeho kus v sobě nese i určité poslání, skrytý příběh, který můžete převzít, nebo si vytvořit i svůj vlastní. Například kolekce Baud je pokorná poklona oceánu, který bude svým rozvlněným objetím vždy svírat ostrov, jež je designérovým domovem.

 

 Vito Selma, kolekce BORDEAUX QUATROVito Selma, kolekce GEOVito Selma, kolekce SARI

 

 

 

Vaše komentáře (8)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Nábytek a doplňky”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop