Tisk
Dřevěná pergola zkrášlí dům i zahradu

Dřevěná pergola zkrášlí dům i zahradu

Petra Vaňková | Pátek, 01. květen 2015 |

Přidat na Seznam.cz


Uvažujete o vybudování zahradního přístřešku, pod kterým si budete užívat příjemné chvíle odpočinku? Nemáte kam schovat auto před deštěm a sněhem nebo chcete zahradu ozvláštnit vkusným doplňkem? Dřevěná zahradní pergola může být tou správnou volbou pro vaši zahradu.

Pergola je otevřená venkovní zahradní konstrukce, postavená nejčastěji ze dřeva. Může být krytá nebo zastřešená, s plnými nebo mřížovými stěnami, které mohou sloužit jako opora popínavých rostlin. Střechu tvoří příčná prkna, zejména u pergol navazujících na dům. Takové pergoly dokáží v letních měsících efektivně rozšířit obytný prostor domu a příjemně zastřešit terasu před sluncem nebo deštěm. Jako střešní materiál se nejčastěji používá polykarbonát, břidlicové či asfaltové šindele nebo desky z PVC. Ať už je pergola rohová, samostatně stojící nebo navazuje na dům, obvykle určují její využití stěny. Pergola s mřížovanými stěnami patří mezi dekorativnější, vzdušné typy. Plné stěny zase ochrání vaše soukromí a před nepřízní počasí.

Levně nebo kvalitně?

Pergolu je možné postavit z dřevěných stavebnicových dílů, nejlevnější typy pořídíte v hobby marketech. Pokud ale chcete kvalitní stavbu, která vydrží dlouhá léta, je lépe se obrátit na zkušené odborníky. Společnost Delta Svratka patří k největším tuzemským výrobcům zahradních domků a rekreačních chat v ČR. A z nabídky jejich sortimentu, který je opravdu široký, si vybere každý.

K výrobě zahradních pergol a dalších zahradních staveb ve společnosti
pergola-ke zdi-350x900-4-1 používají pouze masivní smrkové profily, které zaručují řádnou odolnost proti povětrnostním vlivům a jsou zároveň vkusným doplňkem zahrad. Životnost výrobků z masivního materiálu je samozřejmě mnohem delší než je tomu u výrobků, které jsou šizeny na síle nebo kvalitě materiálu. Vzhledem k rozsáhlé výrobě se společnosti Delta Svratka podařilo dosáhnout velmi příznivých cen, při zachování vysoké kvality a síly materiálu.

Vaše komentáře (3)

Nejnovější články v kategorii “Zahrada”

Více článků »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop