Tisk
Přípravy na léto v plném proudu: <small>Nadzemní nebo podzemní bazén?</small>

Přípravy na léto v plném proudu: Nadzemní nebo podzemní bazén?

Komerční sdělení | Středa, 23. květen 2018 |

Přidat na Seznam.cz

Jestliže už nechcete trávit nadcházející léto na veřejných koupalištích a chcete si pořídit svůj vlastní bazén, pak jste na správné adrese. Při výběru bazénu se totiž nabízí zásadní otázka: Nadzemní nebo podzemní? Který z nich se vám vyplatí? Pojďme si na obě varianty posvítit.

Začneme zlehka a jako první si do parády vezmeme bazény nadzemní. Tato varianta bazénů je v Čechách velmi oblíbená a není divu - spousta rodin zkrátka nevidí smysl v investici do zapuštěného bazénu kvůli pár měsícům „víkendového koupání" a raději preferuje jednoduchost.

Výhody nadzemních bazénů:

  • Nízká cena
  • Jednoduchá montáž
  • Nevyžadují stavební úpravy
  • Prostorová nenáročnost
  • Různé druhy materiálů i velikostí
  • Vhodnější pro děti

Skvělý poměr cena/kvalita

bazeny-1 800Co se týče poměru cena/kvalita, nadzemní bazény se stále drží na stupínku vítězů. Modely nejrůznějších materiálů (od laminových PVC, přes pozinkované plechy, až po ratanové pláště) a velikostí, se pohybují v příznivé cenové relaci. Kvalitní nadzemní bazén pořídíte už za 5 000 Kč, což je více než lákavé.

Nadzemní bazény, na rozdíl od těch zapuštěných, navíc nevyžadují takřka žádné stavební úpravy. Od samotného nákupu a koupání vás tedy dělí jen sestavení konstrukce či nafouknutí a následné napuštění.

 
A co nevýhody? Jsou vůbec nějaké?

Nadzemní bazény mají oproti zapuštěným podstatně nižší životnost, což patří mezi jednu z mála nevýhod. Potrpíte-li si na estetičnost a zahradní design, mohla by vás představa nevzhledného bazénu uprostřed zahrady odrazovat, nicméně dnešní trh nadzemních bazénů vás svými materiály mile překvapí. Třeba nadzemní bazény potažené ratanem či dřevitou strukturou od firmy Hawaj lahodí oku i zahradě.

Zapuštěné neboli podzemní bazény. Vyplatí se?

Výhody zapuštěných bazénů:

  • Delší životnost
  • Libovolná hloubka
  • Splývají s terénem

Pro zapuštěný bazén sáhnete hluboko do země i do kapsy

bazeny-2 800Upřednostňujete-li intenzivnější plavání a ničím nerušený pohled do zahrady, potom popřemýšlejte o realizaci zapuštěného bazénu. Připravte se ovšem na velmi tučnou investici v řádech až statisíců, a především na náročnější výstavbu i celý proces před samotným zapuštěním. Čeká vás řešení otázek spojených s terénem i pozemkem, za to si ale užijete koupání po další desítky let.

Na otázku, zda se vám vyplatí investice do podzemního bazénu, neexistuje jednoznačná odpověď. Nejprve zvažte, jak často plánujete bazén využívat a v neposlední řadě i částku, kterou jste ochotni do soukromého koupání investovat. Jestliže se přikláníte k nižší ceně a nenáročné realizaci, podívejte se na nabídku nadzemních bazénů firmy Hawaj, kde vám s výběrem rádi pomohou.

Vaše komentáře (1)

Nejnovější články v kategorii “Zahrada”

Více článků »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop