Tisk
Jak se bydlí v přírodních stavbách a ekologických domech?

Jak se bydlí v přírodních stavbách a ekologických domech?

DAS | Čtvrtek, 24. srpen 2017 |

Přidat na Seznam.cz

Seminář Příběhy domů představí přírodní a pasivní stavby z pohledu jejich architektů a investorů, kteří se podělí o své zkušenosti ze stavby i následného obývání.

O víkendu 14. - 15. 10. 2017 proběhne již třetí ročník semináře Příběhy domů.

rodinny dum s korenovkou na streseNabídne sobotní celodenní pásmo přednášeko realizovaných domech z přírodních materiálů či v pasivním standardu. „Sobotních přednášek o jednotlivých stavbách se zúčastní jako přednášející nejen architekti, ale i obyvatelé těchto staveb. Bude tak možné získat širší zpětnou vazbu pro potenciální stavitele i odbornou architektonickou veřejnost." uvedl člen spolku Ekodům, Jan Márton.

V průběhu soboty se účastníkům představí více než 8 přednášejících včetně Akad.arch. Aleše Brotánka s přednáškou o pasivních domech, nebo manželů Melounových o stavbě nízkonákladového domu, společně s tesařem a stavitelem Lukášem Čejnou. Návštěvníci se mohou těšit i na panelové diskuze na téma: „Důraz na přírodní materiály vs. technologický přístup; ekonomie stavby, svépomoc" a „Hospodaření s vodou a energiemi" moderované Natálií Císařovskou (ČT).

Po přednáškách proběhne neformální večer za účasti přednášejících, kde bude prostor pro networking i individuální diskuze.

Rodinny dum z nosne slamy v dobrejovicichV neděli následují celodenní exkurze po čtyřech až pěti realizovaných stavbách, kde účastníky přivítají obyvatelé jednotlivých domů i jejich architekti, připravení zodpovědět všetečné otázky návštěvníků.

Jak rodinný dům ze slaměných balíků navrhnout tak, aby splnil kritéria pro výstavbu v CHKO Křivoklátsko, vám poví majitelé domu v Sýkořici. Jak je možné secesní dům opravit do energeticky pasivního standardubez narušení cenné fasády? To se dozvíte díky návštěvě rekonstruovaného domu Tomáše Vanického v Poděbradech.

Seminář je určen především těm, kdo uvažují o stavbě přírodního či pasivního domu, stejně jako odborné veřejnosti a studentům.

www.sdruzeni-ekodum.cz

Vaše komentáře (1)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Aktuálně”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner
  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop