Vzorový byt ve stylu digitální romantiky

Vzorový byt ve stylu digitální romantiky

Redakce | Pátek, 01. březen 2019 |

Přidat na Seznam.cz

Po více než 10 letech bude k vidění na veletrhu o bydlení oblíbený typ doprovodného programu „vzorový byt". Jedná se o reálnou ukázku moderního, praktického a ergonomického bydlení v měřítku 1:1, která má za cíl inspirovat širokou i odbornou veřejnost. Návštěvníci zde najdou inspiraci, jak sladit materiály, barvy a doplňky dle jednoho přesně daného konceptu.

Ústředním tématem expozice Vzorový byt je „digitální romantika". Co si pod tím představit? Budou zde použity materiály, jako jsou lamináty, kovolamináty, digitální tisk v mnoha podobách, moderní kování, ale současně půjde o kombinaci pastelových barev, s akcentem zlaté a černé, jež působí luxusně, současně však útulně a přívětivě. Cílem není sterilita ani futurismus, ale domácí pohoda spojená s elegancí.


iva-bastlova-interierova-designerka
Iva Bastlová
interiérová designérka

„Zařizování interiéru bez konceptu bývá u nás jedním z největších prohřešků" dodává autorka projektu, interiérová designérka Iva Bastlová.

Designérka při svých realizacích využívá velmi často českou zakázkovou výrobu a touto cestou se vydá i projekt vzorového bytu. Iva Bastlová chce ukázat, jak lze pracovat s kvalitními materiály, prvky a českými výrobci, a to jak v oblasti nábytku, tak i čalounění. „Výroba na zakázku nabízí nespočet možností a dává designérovi široké pole působnosti. To umožňuje vytvořit interiér na míru zákazníkovi i konkrétnímu prostoru" komentuje designérka.

 

Na expozici nepůjde pouze o barvy, materiály a jejich vzájemné kombinace. Dozvíte se pomocí informačního systému, na co si dát pozor při zařizování, jak zařídit byt ergonomicky a jaké vychytávky a detaily neopomenout. Pro návštěvníky bude připravena stejnojmenná publikace s řadou informací a tipů na zařizování.

KDY: 21. – 24. března 2019

KDE: veletrh Design Shaker, PVA Expo Letňany ve vstupní hale č. 2

CO: vzorový byt 90 m2 dle konceptu digitální romantika

Celý projekt zaštiťuje Buřinka stavební spořitelna, která nabízí úvěry na bydlení doložitelné pouze fotkami. K vidění zde budou špičkové nábytkové kování Blum, čelní nábytkové plochy značky Trachea a materiály na výrobu nábytku a pracovní desky dodavatele Duet CZ. Podlahové krytiny pochází od značky Koberce Breno, potahové a dekorační látky i tapety značky Dekoma. Realizaci čalounění se ujala české společnost Neuk. Svítidla v celé expozici dodává značka Elusia. Koupelnové vybavení zajišťuje firma Bath4you a koupelnové doplňky nesou značku Nimco. Zajímavostí jsou otopná tělesa, která vyrábí značka Tomton. Chybět nebudou ani květináče české značky Plastia a lůžkoviny značky Darre.

pozvanka-vzorovy-byt

Více na www.vzorovy-byt.cz

Vaše komentáře (0)

Nejnovější články v kategorii “Aktuálně”

Více článků »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop