Nový vzorový dům v Mokrovratech láká na jedinečnou architekturu i nízké provozní náklady

Nový vzorový dům v Mokrovratech láká na jedinečnou architekturu i nízké provozní náklady

Markéta Kristová | Pondělí, 17. červenec 2023 |

Přidat na Seznam.cz

Moderní architektura v souladu s přírodou, velká okna spojená s dostatkem přirozeného světla a neustále čistý vzduch, který je jedním z předpokladů zdravého bydlení. Touto větou by se daly přiblížit nízkoenergetické domy české stavební společnosti Goopan. Ta doposud postavila přes 1 400 domů a na poli dřevostaveb má bohaté zkušenosti z Česka i ze zahraničí. Aby společnost Goopan svým zákazníkům umožnila navnímat atmosféru svých domů a seznámit se s použitými technologiemi, 11. května 2023 v Mokrovratech otevřela druhý vzorový dům Light 01 – nejoblíbenější typový dům společnosti Goopan.

Nový vzorový dům Light 01 dveře svým návštěvníkům otevírá pouhých pět měsícům od zahájení stavby, a je tak důkazem toho, že jsou domy Goopan spojeny s velmi rychlou výstavbou. „Rychlá výstavba nemá vliv na kvalitu zpracování, ale právě naopak. Díky více než 20 letům zkušeností jsme vyladili náš výrobní proces, který je kompletně kontrolovaný s ohledem na zajištění preciznosti a 100 % kvality zpracování," upřesňuje hlavní stavbyvedoucí Martin Samek.

Klíčové aspekty nejžádanějšího typového domu Goopan přibližuje ředitel společnosti Goopan Radek Říha: „Jak už název domu Light napovídá, architektonicky je navržený tak, aby obyvatelům nabídl dostatek přirozeného světla a maximálně propojoval interiér s exteriérem. Věříme, že tento vzorový dům ještě zvýší zájem o dřevostavby."

DrevoaStavby.cz Nový vzorový dům Light 01 GOOPAN Mokrovraty

Foto: Radek Beneš

Dispozičně přizpůsobivý a nízkoenergetický dům Light 01


Dům Light 01 je nabízený ve třech půdorysných řešeních od 130 do 159 m2 a je spojený s unikátní panelovou montáží, díky které je možné postavit hrubou stavbu už během pouhých 3 dnů. Unikátní je i samotná skladba domu tím, že v ní najdete materiály jen od jednoho jediného výrobce, a sice společnosti Saint Gobain. Zákazník tak získá záruku unifikovaných, pečlivě vyzkoušených výrobků, které společně utvářejí systém.

Co se týče dispozice vzorového domu Light 01, je spojený s nadstandardní podlahovou plochou 177 m2 bez podkroví, velikost podkroví je 80 m2. Dominantou domu je obývací pokoj s kuchyní s otevřeným stropem až do střešní roviny, který prostoru propůjčuje vzdušnost. Dostatek světla v obývacím pokoji zase zajišťuje velký HS portál a dům se pyšní kvalitními okny Internorm přes celou světlou výšku a šířku místnosti.

V domě se také nachází šest ložnic, tři koupelny, technická místnost, šatna a prostorné podkroví. Dům je vybavený nejnovějšími technologiemi, díky kterým se majitelé mohou spolehnout na nízké provozní náklady. Jedná se například o rekuperační jednotku Futura L s CoolBreeze Jablotron nebo tepelné čerpadlo Viessmann. Nedílnou součásti domu je i chytrá domácnost Loxone, která ještě zvyšuje komfort bydlení.

DrevoaStavby.cz Nový vzorový dům Light 01 GOOPAN Mokrovraty

Foto: Radek Beneš

Vzorový dům Light 01, který se nachází v Mokrovratech nedaleko Prahy, je hrdým zástupcem kvalitních nízkoenergetických domů a spojuje v sobě všechny výhody, jež dřevostavby přinášejí. Tyto typy domů u nás každým rokem rostou na oblibě zejména díky krátké době výstavby, ekologičnosti, variabilitě, výborné tepelné izolaci a nízkým provozním nákladům.

Vaše komentáře (0)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Aktuálně”

Více článků »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop