Tisk
Encyklopedie práce se dřevem

Encyklopedie práce se dřevem

Administrator | Středa, 30. duben 2008 |

Přidat na Seznam.cz

Vydal: Columbus
Formát: 512 stran, 30x22cm, vázaná vazba
Rok vydání: 2004
Cena: 890 Kč


Encyklopedie práce se dřevem je nezbytným pomocníkem a rádcem každého domácího truhláře. Obsáhlá kniha poskytuje podrobné návody, fotografie a vyobrazení a nabízí tak neocenitelnou pomoc všem, kdo by rádi pracovat se dřevem začali. Encyklopedie začíná přehledem vlastností nejčastěji používaných druhů dřeva - i s jejich vyobrazením a poskytuje informace o stále se rozšiřující nabídce ručního i jiného nářadí.Řadu z nich začínající truhlář nevyužije, přesto je však dobré, pokud ví, jak tyto nástroje pracují a jaké jsou možnosti jejich využití. Následuje kapitola, nazvaná "Základní postupy", obsahující kromě jiného i několik rad, jak zhotovovat a číst výkresy. Podrobné návody vás seznámí s technologiemi řezání, hoblování, dokončovacího obrábění a mnoha dalších základních postupů.
Oddíl "Spoje", jeden z největších problémů začínajících domácích truhlářů, seznamuje čtenáře nejen se základními druhy truhlářských spojů a jejich zpracováním, ale zároveň vysvětluje v kterých případech je vhodné určité spojení použít.
Dále kniha popisuje dobrou povrchovou úpravu, dokončovací postupy, a zdobení dřeva. Při drobných opravách staršího nábytku jistě využijete rady pro použití tradičních a osvědčených laků a mořidel. Zároveň kniha vysvětluje i zásady aplikace moderních nátěrových hmot a vosků.
Na 30 stranách vám krok za krokem podrobně ukážeme, jak vyrobit jednoduchý stolek, závěsnou skříňku, dětský nábytek, židli s opěradlem a vlastní truhlářskou hoblici. Ke každému výrobku je zde uveden podrobný rozpis dílů včetně jejich přesných rozměrů.

Druhá polovina encyklopedie je určena všem, kteří by rádi vyzkoušeli i složitější techniky, například dýhování, vyřezávání, řezbářství, laminování a ohýbání. Dostanete tak možnost rozšířit své schopnosti a vyrobit i složitější výrobky. I zde najdete podrobné popisy těch nejzajímavějších dokončovacích postupů počínaje zlacením a patinováním a konče vápněním a dalšími náročnými povrchovými úpravami. Vše zároveň doprovázejí užitečné rady.
Encyklopedie vás seznámí též s problémy, s nimiž se při výrobě náročnějších výrobků můžete setkat. A kniha o truhlářství by nebyla úplná, kdyby neobsahovala také kapitolu, zabývající se opravami a restaurátorstvím. I tato encyklopedie vám proto přináší nezbytné informace a rady. Vaše komentáře (0)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Literatura”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop