Tisk
Dřevostavby pro bydlení

Dřevostavby pro bydlení

Administrator | Pátek, 10. říjen 2008 |

Přidat na Seznam.cz autoři: Vaverka J. a kolektiv
vydal: Grada
rozsah: 380 stran, vazba vázaná
cena: 449,00 Kč
Publikace komplexně pojednává o vývoji dřevostaveb v tuzemsku a zahraničí. Dominuje statika a konstrukční řešení detailu včetně atributů zabezpečujících interiérový komfort (akustika, tepelné a energetické zásady řešení konstrukčních prvků a objektu, návrh pasivních domů, požární zásady, mikrobiologická opatření a defekty). Je zde dokumentována řada objektů s nízkou potřebou energie.
Snahou autorského kolektivu bylo danou problematiku pojmout ve všech kontextech, (v le- gislativní a normové úrovni roku 2008), s konstrukční a mikrobiologickou vazbou na tepelně technickou i akustickou interiérovou pohodu. Vzhledem k současnému zahraničnímu, ale i tuzemskému trendu orientace na budovy s nízkou energetickou náročností, jsou obsahem publikace i kapitoly o úsporném vytápění a větrání. Doprovází je odkazy na platnou legislativu ve vazbě na realizace objektů nízkoenergetických a pasivních a na rozdíl od publikací vydaných jako překlad zahraničního originálu respektuje požadavky a normy platné v současnosti v ČR.

Kniha by tedy měla zlepšit povědomí o dřevostavbách ve všech souvislostech mezi odbornou i širokou veřejností. Je určena zejména architektům , projektantům, investorům a technické veřejnosti zabývající se touto problematikou. Současně bude plnit funkci pracovní a případně i pedagogické pomůcky. Na celé řadě realizovaných objektů v tuzemsku a zejména zahraničí a jejich konstrukčních detailů jsou uvedeny příklady problematických řešení, které budou sloužit jako upozornění pro projektanty, případně i budoucí uživatele.
Vedle tradičních stavebních materiálů jsou v jednotlivých kapitolách rovněž popsány varianty použití méně tradičních - ekologických materiálů (sláma, hlína) s uvedením jejich zásadních fyzikálních vlastností a vhodných aplikačních opatření. Vaše komentáře (0)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Literatura”

Více článků »

  • Banner
  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop