Tisk
Pasivní dřevostavba, která se umí schovat před sluncem

Pasivní dřevostavba, která se umí schovat před sluncem

Dagmar Šimonová | Pondělí, 29. srpen 2011 |

Přidat na Seznam.cz

Na první pohled jednoduchý dům tradičních tvarů, na pohled druhý moderní úsporná dřevostavba. Firma Karawitz vystavěla v městečku Bessancourt na pařížském předměstí pasivní dům, ze kterého si mohou brát projektanti příklad.

Dobře navržená pasivní dřevostavba

Passivhaus ve Francii od firmy KarawitzDům splňuje veškeré zásady, které by pasivní dřevostavba měla dodržet – má co možná nejvíce kompaktní tvar, maximální prosklení je orientované na jih, díky výbornému zateplení obvodových stěn se jeho jediným zdrojem tepla stávají v zimě solární zisky, teplo vyprodukované obyvateli a tepelné zisky ze solárních kolektorů. Naopak v létě je dům zcela chráněn vnější „kůží" z bambusu, která se v případě potřeby zatáhne a efektivně zacloní celou jižní fasádu.

Moderní interiér plný voňavého dřeva 

Interiér - Passivhaus ve Francii od firmy KarawitzDíky svému kompaktnímu tvaru jednoduše zapadá do okolní zástavby, ve své podstatě se však jedná o vysoce moderní stavbu. Její pravou tvář odhalíme částečně při vstupu do interiéru, který se pyšní pravdivostí použitých materiálů, jednoduchou elegancí a přitom vysokou funkčností. Dřevěný obklad stěn a stropu kontrastuje v přízemí s betonovou podlahou, v prvním podlaží naopak příjemně ladí s podlahou laminátovou. Nábytek byl navržen jako součást stavby a mnoho prvků je tak vestavěných.

Detail - Passivhaus ve Francii od firmy KarawitzInteriér - Passivhaus ve Francii od firmy KarawitzInteriér - Passivhaus ve Francii od firmy Karawitz

Zdroj: Inhabitat.com

Vaše komentáře (3)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Pasivní domy”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop