Tisk
Nový web o pasivních domech: <small>všechny informace pro laiky i odborníky na jednom místě</small>

Nový web o pasivních domech: všechny informace pro laiky i odborníky na jednom místě

Lucie Němcová | Pátek, 07. březen 2014 |

Přidat na Seznam.cz

Odborné sdružení Centrum pasivního domu spustilo novou verzi webu www.pasivnidomy.cz. Zájemci zde najdou tipy pro stavbu pasivního domu, kontakty na prověřené odborníky, katalog českých pasivních domů, ale také spoustu fotografií a konstrukčních detailů pro odborníky.

16079 ffce56079c

 
Zájem o pasivní domy stále roste, cílem nového webu bylo poskytnout všechny potřebné informace na jednom místě, zpřístupněné do nejmenších detailů," prozradil Jan Bárta, ředitel sdružení. Katalogy proto obsahují výpočty a konstrukční detaily a k dispozici jsou i podrobné propočítané postupy, jak postupovat při stavbě pasivního domu.

Stránky jsou určeny pro široké spektrum zájemců o pasivní domy, kteří hledají ověřené informace o tomto standardu bydlení. Web nabízí jak základní představení, tak dlouhodobé zkušenosti majitelů s bydlením a vyjadřuje se i k nejčastějším mýtům a pověrám. Zajímavý je i pro odborníky, kterým nabízí účast na školeních a exkurzích nebo konstrukční výkresy důležitých detailů pro stavbu.

Součástí prezentace je i velmi populární katalog pasivních domů, postavených v České republice. Ten aktuálně čítá 228 objektů, což je asi sedmina všech pasivních domů oficiálně postavených v tuzemsku.

16080 ffce56079cNový web jsme připravovali více než půl roku a při jeho tvorbě jsme vycházeli z mnohaletých zkušeností s dotazy a problémy, se kterými se zájemci o pasivní dům běžně setkávají," dodal Bárta. Stránky www.pasivnidomy.cz tak nabízí aktuální informace, ale i materiály, které provedou zájemce stavbou pasivního domu krok za krokem.

Centrum pasivního domu se soustředí na osvětu mezi laickou, ale také odbornou veřejností. Kromě katalogu již postavených pasivních domů v České republice, nabízí profesionálům v oboru specializované kurzy zaměřené na navrhování a rekonstrukce pasivních domů a také unikátní odborné poradenství.

Náklonnost k přirozeným materiálům a dřevu jsem objevila již při studiích architektury a šíření osvěty a inspirace z této oblasti mi dává velký smysl. Baví mě lidi motivovat k tomu, aby bydleli zdravě, komfortně a více či méně soběstačně.

Nejnovější články autora

Vaše komentáře (1)

Nejnovější články v kategorii “Pasivní domy”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop