Tisk
Pasivní dřevostavby můžete navštívit už o víkendu

Pasivní dřevostavby můžete navštívit už o víkendu

Michal Babor | Středa, 09. listopad 2016 |

Přidat na Seznam.cz

Chystáte se stavět pasivní dům? Nebo rekonstruovat starší stavbu do pasivního standardu? Zajímá vás zdravé a komfortní bydlení, dřevostavby, úspory energie a nastupující trendy ve stavebnictví? Přijďte si prohlédnout pasivní domy na vlastní oči!

Na víkend 12.–13. listopadu 2016 pro vás Centrum pasivního domu připravilo ve spolupráci s dodavateli dřevostaveb 13. ročník Dnů pasivních domů. Můžete navštívit montované dřevostavby i zděné domy, osobně si "zažít" pasivní dům a zeptat se přímo jeho obyvatel na jejich zkušenosti s bydlením. Tentokrát si představíme nabídku pasivních dřevostaveb DOMY ATREA.

Koberovy v Českém ráji

koberovyObytný soubor zahrnuje celkem 13 pasivních domů včetně první nulové dřevostavby v ČR, vzorovou montovanou dřevostavbu ATREA, 11 obydlených domů a školicí středisko. V tomto unikátním souboru pasivních domů je tradičně připraven bohatý doprovodný program – prohlídky, přednášky, diskuze s majiteli a odborníky.

Klokočí

Novodobá roubenka, pod jejímž pláštěm se skrývá pasivní montovaná dřevostavba. Vytápění zajišťují krbová kamna na dřevo s výměníkem, rekuperační jednotka Atrea s teplovzdušným vytápěním, sluneční kolektory a integrovaný zásobník tepla.

klokoci1klokoci2klokoci3

Přečtěte si redakční návštěvu z této dřevostavby

Mnichovice

mnichoviceDvoupodlažní montovaná dřevostavba na klíč navržená a realizovaná společností ATREA vybavená větrací rekuperační jednotkou Duplex. Zdrojem tepla je tepelné čerpadlo a solární panely.

Ústí nad Labem

ustiZvláštností této montované dřevostavby je fotovoltaická elektrárna o výkonu 4,9 kWp, která se podílí na vytápění spolu s tepelným čerpadlem, solárními panely a krbovými kamny.

Lhota u Vsetína

Pasivní dřevostavba s navazujícími pergolami a přístřeškem na dřevo představuje moderní, jednoduchý venkovský dům. Cílem návrhu fasád bylo také upozadit hmotu domu tak, aby z dálkového pohledu splynul se zahradou.

lhota1lhota2lhota3

Přečtěte si redakční návštěvu z této dřevostavby

Týnec nad Labem

tynecDvoupodlažní dřevostavba je zastřešena sedlovou střechou, není podsklepena a má nevytápěnou půdu (prostor ve špičce střechy). Ze severozápadní strany je přízemí domu protaženo do „přístavku" s plochou střechou. Hlavním zdrojem tepla pro vytápění je tepelné čerpadlo vzduch voda o výkonu 4,8 kW. Fotovoltaická elektrárna 5,2 kWp primárně směřuje vyrobenou elektřinu na pokrytí potřeby domácnosti.

 

Akce Dny pasivních domů je založena na ochotě majitelů domů zpřístupnit své bydlení. Proto je třeba dodržovat časy prohlídek uvedené u jednotlivých domů, a v případech, kde je uvedeno "po domluvě", se na návštěvě dohodněte telefonicky předem. V průběhu prohlídky dodržujte pokyny majitelů domů a respektujte jejich soukromí.

Pasivní dřevostavby na klíč

Systém ATREA je certifikovaný stavební systém optimalizovaný pro výstavbu pasivních dřevostaveb. Montované dřevostavby jsou tvořeny přírodními materiály na bázi dřeva s difuzně otevřenou skladbou obvodových konstrukcí, která flexibilně umožňuje splnit individuální hmotové a dispoziční řešení. V pasivních domech je zajištěn trvalý přívod vzduchu se zpětným získáváním tepla v zimním období.

Mgr. Michal Babor

Z životní dráhy učitele, kterým jsem chtěl být snad už v peřince, jsem před drahnou řádkou let zběhl do sféry časopisů o bydlení. Ze zaměstnance jsem se před deseti lety stal zaměstnavatelem, ale redakční práci zůstávám věrný...

Nejnovější články autora

Vaše komentáře (0)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Pasivní domy”

Více článků »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop