Tisk
CIUR: <small>COMPRI izolace - prověřené systémy pro úsporu energií</small>

CIUR: COMPRI izolace - prověřené systémy pro úsporu energií

Dagmar Šimonová | Středa, 09. říjen 2013 |

Přidat na Seznam.cz

Požadavky na úspory energií vynakládaných na pozemní objekty ze strany uživatelů i projektantů se rok od roku zvyšují, což s sebou přináší i rostoucí nároky na stavebně-fyzikální vlastnosti použitých materiálů a skladeb. Pokud má být garantována stoprocentní kvalita, funkčnost a životnost stavby, nestačí poskládatk sobě nejlevnější dostupné materiály, jak po léta zaběhnutá praxe často funguje.

ciur - dum-2013-uprava-finalJedině výběr kvalitních materiálů a technologií v souvislosti s jejich vzájemným působením nabídne investorovi bezstarostné užívání a v mnoha směrech také zdravé bydlení, což je možná to nejdůležitější hledisko. To se týká zejména skladeb tepelných izolantů, parobrzdných a voděodolných vrstev a difuzně otevřených fasádních systémů. V kontextu této filozofie uvádí na trh firma CIUR a.s. řešení pod názvem COMPRI®.

COMPRI® zahrnuje ucelený skladebný systém materiálů, které umí vyřešit veškeré možné situace týkající se tepelných izolací staveb a rovněž i akustického komfortu. Všechny vybrané materiály patřící do systému COMPRI® jsou nejen kvalitativně 100% prověřené a vyzkoušené, ale především se vzájemně doplňují a funkčně na sebe navazují.

Z hlediska tepelných izolantů se jedná o foukané izolace na bázi celulózy, minerálního vlákna a nenasákavého polystyrenu (Climatizer Plus®, Climastone® a Climastyren®), které umožní na místě stavby a bez rizika zateplit jakoukoliv konstrukci.

obr7Zejména Climatizer Plus® vyniká svojí vysokou měrnou tepelnou kapacitou, takže bezvadně funguje v zimě i v létě, dále nízkou tepelnou vodivostí, unikátní schopností vyrovnat se a rychle se zbavit vlhkosti, jakožto i protipožárními a akustickými vlastnostmi. Naopak Climastone® je alternativou k celulóze v prostorách s vyššími požadavky na požární odolnost konstrukce (třída A1). Climastyren® spolehlivě funguje v místech, kde hrozí nebezpečí styku s vodou, například v podlahových konstrukcích.

DSC 0921Při správné koordinaci zateplovacího postupu lze všechny aplikace provádět přímo na stavbě, tzn. včetně rekonstrukcí starších domů. V případě dodržení správného technologického postupu a díky pečlivě hlídané a sofistikované výrobě těchto materiálů je zaručena 100% spolehlivost. Specializované aplikační firmy jsou navíc vybaveny přístroji, které velmi přesně vyhodnotí kvalitu díla. Pro možnost vytvoření potřebného izolačního prostoru prakticky kdekoliv v objektu slouží expandéry Huffer®.

4 MG 0831 00x7cmZ důvodu správné funkce stavby, včetně dřevostaveb, je z hlediska stavební fyziky a splnění náročných požadavků vzduchotěsnosti nutné opatřit celý objekt odpovídajícími těsnicími materiály, jako jsou membrány, těsnicí pásky, průchodky apod. K tomuto účelu slouží celá řada výrobků německé značky pro clima®, jejíž zárukou je 20letá zkušenost a nadstandardní technické zázemí. Jsou to všechno velmi „inteligentní" materiály (fólie DB či Intello®), které fungují a reagují podle toho, co se v okolním prostředí děje. Díky tomu je například velmi výrazně omezeno nebezpečí vzniku plísní.

13. Dach 015Systém COMPRI® nabízí dále unikátní patentované izolační desky firmy Unger Diffutherm® určené pro vnitřní a vnější zateplení objektů. Pomocí dřevovláknitých desek Unger® lze také vytvořit dokonale fungující difuzně otevřenou konstrukci fasády včetně omítkového systému. Díky svým vlastnostem vycházejícím ze samé podstaty přírodního materiálu (dřeva) nabízejí uživateli desky rovnoměrnou a rychlou distribuci vlhkosti.

schneiden abkleben 011Skladbu materiálů COMPRI® uzavírá řada speciálních desek značky Wolf®, které jsou určeny pro zvukové izolace objektů a místností s vysokými požadavky na akustický komfort. Například Wolf® Phone Star TRI jsou třívlnné desky naplněné jemným křemičitým pískem s objemovou hmotností 1350 kg/m3. Konstrukce a hmotnost je velkou výhodou desek Wolf®, které tak dokáží pokrýt velmi široké frekvenční spektrum včetně kmitočtů s velmi nízkou frekvencí (to znamená v pásmu pod 100 Hz), a to při nízké stavební výšce (deska je pouhých 15 mm silná).

Všechny materiály v skladebním systému COMPRI® jsou ekologicky a zdravotně 100% nezávadné. Vrstvy použitých materiálů spolu vzájemně spolupracují a působí tak, aby docházelo k ideálnímu vyrovnání tepelné pohody i vlhkosti v interiéru.

Zákazníci si budou moci v nejbližší době vybrat mezi TOP řadou výrobků v systému COMPRI®, která ponese souhrnné označení Premium Line, a ekonomičtější variantou vybraných výrobků označenou Eco Line, která samozřejmě nabídne rovněž odpovídající kvalitu.

Vaše komentáře (0)

Nejnovější články v kategorii “Izolace”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop