Tisk
Ceny izolačních materiálů rostou. Vsaďte na PUR pěnu

Ceny izolačních materiálů rostou. Vsaďte na PUR pěnu

Komerční sdělení | Pondělí, 26. březen 2018 |

Přidat na Seznam.cz

Dobrá prosperita českého stavebnictví s sebou nese také negativa. Zvyšující se poptávka se totiž promítá do nedostatku tepelně izolačních materiálů, například minerální vaty či polystyrenu a spolu se zpřísněním normy na požární bezpečnost vede k růstu cen. Přijatelnou alternativou je proto volba polyuretanové pěny.

Pokud se v tomto roce chystáte zateplovat, počítejte s tím, že si oproti loňskému roku za kompletní práci i materiál o něco připlatíte. Paradoxně za to může velmi dobrý vývoj tuzemského stavebnictví, ale také nečekaně přísná novela normy požárních předpisů.

Nedostatek stavebních materiálů i stavařů

České ekonomice se vede obecně dobře. Díky tomu narůstá množství nových, zejména menších projektů ve stavebnictví, přestože počet velkých zakázek a projektů v dopravní infrastruktuře poklesl. Některé firmy se proto opožďují s dodávkami potřebných materiálů a tlačí na zvyšování jejich cen. Situace se dotkla také většiny tepelně izolačních materiálů, především trhu s minerální vatou a polystyrénem, jejichž cena vzrostla i o 30 %.

Na vině je také nízká nezaměstnanost a nedostatek kvalifikovaných pracovníků. Firmy jsou nucené zvyšovat mzdy, aby si pracovníky udržely a nabízet vyšší nástupní platy, aby nalákaly nové zaměstnance. I to vede ke zvýšení cen za výrobu stavebních materiálů a jejich aplikaci.

pr izolace 2Přísná novela normy o požární bezpečnosti staveb

Srpen roku 2017 s sebou přinesl významnou změnu, novelu normy ČSN 73 0810 o požární bezpečnosti staveb, která zpřísnila minimální limity velikosti protipožárního pruhu minerální vlny na 900 mm, i když v sousedních zemích je tento limit 4,5 x nižší. Tato norma mění podmínky zejména při rekonstrukcích bytových domů s výškou mezi 12 až 22,5 metry. Zateplení těchto budov se může prodražit i o 10 %.

PUR pěna jako alternativa

Pokud za běžné tepelně izolační materiály, jako je polystyren či minerální vata nechcete platit vysoké částky, ani čekat dlouhé čekací lhůty na realizaci, vyzkoušejte polyuretanovou pěnu. Polyuretanová pěna má spoustu výhod, její aplikace na rozdíl od výše zmíněných materiálů není tak pomalá, profesionální aplikátor zateplí až 200 m 2 denně. Kromě toho po nanesení vytvoří souvislou vrstvu, bez skulinek, kterými by teplo mohlo unikat, takže úspora je natolik výrazná, že se vám investice do izolace do 3-5 let vrátí. A protože polyuretanová pěna své skvělé vlastnosti v průběhu let prakticky nemění, vydrží perfektně izolovat i několik desítek let. A vy už se o izolaci nemusíte starat.

Kolik PUR pěna stojí?

Cena izolace polyuretanovou pěnou se odvíjí hned od několika faktorů, od plochy v m² , ale také od síly nástřiku, kterou budete pro váš projekt požadovat, druhu podkladu a jeho sklonu. Pro co nejpřesnější číslo, doporučujeme udělat si cenovou kalkulaci u certifikovaného výrobce a aplikátora polyuretanové pěny, jako je například Chytrá pěna.

Vaše komentáře (1)

Nejnovější články v kategorii “Izolace”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner
  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop