Tisk
První vlaštovka v ČR: <small>dřevostavba ze systému I- nosníků FERMACELL+STEICO</small>

První vlaštovka v ČR: dřevostavba ze systému I- nosníků FERMACELL+STEICO

Michal Babor | Úterý, 31. květen 2011 |

Přidat na Seznam.cz

Nedaleko Roudnice nad Labem vznikla na konci loňského roku dřevostavba od společnosti DBH, pro jejíž konstrukci byl poprvé v České republice použit systém I-nosníků FERMACELL+STEICO. Sádrovláknité materiály FERMACELL našly uplatnění na nosných i vnitřních stěnových konstrukcích, na podlahách i stropech přízemního rodinného domu.

Sádrovlákno + dřevo = úspora a šetrnost

DSC_5282Použitý konstrukční systém kombinuje základní výhody sádrovláknitých desek a dřevěných nosníků – energeticky úsporné a k životnímu prostředí maximálně ohleduplné stavebnictví s dokonalými izolačními vlastnostmi, vysokou stabilitu, nosnost, pevnost a požární odolnost stěn a konstrukcí s těmito materiály. Konstrukce s deskami FERMACELL a nosníky či dřevovláknitými tepelnými izolacemi STEICO jsou certifikované a úspěšně prošly požárními zkouškami.

 

V hlavní roli Fermacell

DSC_0011Vnitřní vrstvu konstrukce obvodových nosných stěn rodinného domu realizovaného podle projektu ing. Petra Franců tvoří parobrzdná deska FERMACELL Vapor 12,5 mm, která byla vytmelena a vybroušena a dokonale připravena pro vymalování. STEICO wall I-nosník, který ideálně spojuje vlastnosti dřeva s nejlepšími přednostmi tvrdých dřevovláknitých desek, je vyplněn minerální tepelnou izolací zakrytou difuzně otevřenou fólií. Na laťovém roštu KVH 40 x 60 mm jsou upevněny sádrovláknité desky FERMACELL POWERPANEL H2O 12,5 mm, na vrchní vrstvu fasádu byl použit systém omítek Weber.

Vlastnosti potvrzeny infrakamerou

steico-wall-demo500pxVnitřní stěny jsou složeny z dřevěných rámů z KVH profilů 100x60 mm, vyplněných minerální tepelnou izolací a na obou stranách opláštěných sádrovláknitými deskami FERMACELL 12,5 mm. Materiály FERMACELL byly použity i na podlahách a stropních konstrukcích rodinného domu – na 60mm vrstvě vyrovnávacího podsypu FERMACELL je položen podlahový izolant 2x60 mm křížem se zámkem a na něm podlahový prvek FERMACELL s nakašírovanou 10 mm dřevovláknitou deskou. U stropních konstrukcí tvoří povrchovou vrstvu 10mm desky FERMACELL.

Rodinný dům je vytápěn stropními topnými fóliemi na principu infračerveného záření , sedlová střecha je pokryta standardními pálenými taškami. Dům 4+kk s celkovou zastavěnou plochou 130 m2 byl realizován od října do prosince 2010 a jeho výborné izolační vlastnosti potvrdila i zkouška tepelných úniků infrakamerou.

Mgr. Michal Babor

Z životní dráhy učitele, kterým jsem chtěl být snad už v peřince, jsem před drahnou řádkou let zběhl do sféry časopisů o bydlení. Ze zaměstnance jsem se před deseti lety stal zaměstnavatelem, ale redakční práci zůstávám věrný...

Nejnovější články autora

Vaše komentáře (2)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Konstrukce dřevostaveb”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop