Tisk
Příběhy nerozlučného přátelství

Příběhy nerozlučného přátelství

Redakce | Pátek, 17. srpen 2018 |

Přidat na Seznam.cz

Jeden bez druhého se obejdou jen těžko. Celý život jsou si velmi blízcí a tělo na tělo sdílejí jeden prostor. Silnou stránkou jednoho je stabilita, druhý si zakládá spíše na povrchové kráse. Jeden je štíhlý a voní přírodou, druhý je hladký a má barvu padlého sněhu. Dřevo si se sádrokartonem prostě rozumí a moderní dřevostavby se bez něj prakticky neobejdou. Podívejte se na tři důkazy.

Dřevostavby využívající různé konstrukční a technologické systémy stavění, které se promítají do jejich konkrétní podoby, zvláště v interiéru. Následující příklady zdařilých rodinných domů jsou důkazem rozmanitosti práce se dřevem a jeho uchopení v exteriéru i interiéru. Všechny stavby spojuje rychlost výstavby, a to díky systému suchého stavění, a zároveň čistota a hladkost povrchů v interiéru, jež jsou výsledkem všestranného využití sádrokartonových desek Rigips.

Moderní dřevostavba v Levíně

RD Levin 2017 001Díky systému suché stavby byla realizace této moderní dřevostavby na klíč rychlá a jednotlivé etapy výstavby na sebe plynule navazovaly. Ze sádrokartonových desek Rigips jsou vnitřní příčky, podhledy i podlahové desky RigiStabil umožňující rychlou a jednoduchou pokládku. Vyznačují se vysokou neprůzvučností, zaručují rovinnost konstrukcí, odolávají vlhkosti a umožňují snadnou aplikaci elektrického i teplovodního podlahového vytápění. V zdařilé dřevostavbě rodinného domu se snoubí dobrá práce architektů s vysokou úrovní řemeslného zpracování montážní firmou.

Projektant: Lukáš Černík, LUCERN dřevostavby s.r.o.

RD Levin 2017 003RD Levin 2017 008RD Levin 2017 010

Tradiční dřevostavba v Haraticích

RD Plavy 2017 001Dřevostavba z těžkého dřevěného skeletu v Haraticích je dalším důkazem, jak může dům esteticky dotvářet okolní přírodu, aniž by v ní působil jakkoliv rušivě. Zároveň je příkladem neomezených možností, jak nízkoenergetickou dřevostavbu po architektonické stránce pojmout. Použití sádrovláknitých desek Rigidur působí v tomto případě jen jako decentní doplněk dřeva v rozličných podobách. Přesto je zřejmé, že celý dům je jednotou dřeva a suché výstavby, kde pro tradiční zděnou technologii jaksi nezbylo místo.

Projektant: Eliška Peukertová, Milan Peukert, TFH dřevěné skeletové domy s.r.o.

plavy6RD Plavy 2017 004RD Plavy 2017 012

 

Chcete vidět víc? Tuto dřevostavbu časopis DŘEVO&stavby navštívil.

Přečtěte si reportáž a prohlédněte obrázky.

Nízkoenergetická dřevostavba v Černošicích

RD Cernosice 014 uprDalším příkladem pojetí moderní dřevostavby je dřevostavba s obytným podkrovím v Černošicích. Také tato nízkoenergetická dřevostavba má interiér kompletně z desek Rigips. Sádrokartonové jsou jak obvodové nosné stěny, tak i příčky a podhledy. Použity zde byly vysokopevnostní desky HABITO H, které umožňují stavět interiérové konstrukce s vysokou mechanickou odolností a únosností. Lze do nich kotvit předměty jen běžným vrutem a hodí se také do prostor s vysokou vzdušnou vlhkostí.

Projektant: Ing. arch. Martin Čeněk, Ph.D.

RD Cernosice  001 uprRD Cernosice 014 uprRD Cernosice 15 upr

Vaše komentáře (0)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Konstrukce dřevostaveb”

Více článků »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop