Tisk
Jak správně vybrat vchodové dveře

Jak správně vybrat vchodové dveře

Ondřej Zaorálek | Pondělí, 07. březen 2011 |

Přidat na Seznam.cz

Vchodové dveře zajišťují bezpečí domova, současně jsou také vizitkou

domu. Odborníci ale kladou důraz nejen na jejich vzhled, ale také na tepelnou a zvukovou izolaci. Doporučují dveře ze dřeva smrku, borovice a dubu, oblíbená je dnes také tropická dřevina meranti. Vyrábějí se pomocí nových technologií a poznatků, které zaručují mj. dlouhou životnost a bezproblémovou funkčnost. Navíc vám je sousedé budou závidět.

Záleží na detailu

Kvalita a stabilita vchodových dveří ze Slavony Slavonice je dána kvalitními materiály, ověřenou konstrukcí a pečlivým provedením všech detailů. Nová výrobní technologie prodloužila životnost výrobků díky povrchové úpravě na jednotlivých dílech dveří ještě před sklížením. Tak jsou ošetřeny všechny povrchy, a zejména čelní dřevo. U něj by totiž mohlo při zvýšené vlhkosti docházet k jejímu nasáknutí. Na sklížené dveře poté lakýrník nastříká pod vysokým tlakem elastickou lazuru s UV ochranou.

1Vchodové dveře jsou osazeny bezpečnostními vícebodovými zámky, masivními závěsy, které jsou zafrézovány v rámu i křídle dveří. Zamezují tak svěšování křídla, a současně je snadno seřídíte.

Dveře mají nové prahy, které jsou dělené a přerušují tepelný most. Těsní ve dvou úrovních a jsou doplněny podkladními profily s napojením na hydroizolaci.

SG108061_dvere2_mRám a sendviče

Vchodové dveře dělíme podle konstrukce dveřního křídla na rámové (Klasik)a sendvičové (Trend). Vchodové dveře Klasik mají dveřní křídlo tvořeno rámem s výplní. Tyto dveře jsou členitější, hodí se podle provedení na chalupu, ale i do moderních domů. Jako výplně se používají vrstvené desky, které jsou izolované uprostřed PU pěnou. Proto vynikají dobrými izolačními vlastnostmi. Další možností výplně jsou izolační trojskla, která mohou být s bezpečnostním a ornamentálním sklem.

Sendvičová konstrukce Trend reaguje na požadavek na hladké dveře a jejich moderní vzhled. Dveřní křídlo není členité. Jeho skrytý rám je tvořen vícevrstvými lepenými hranoly, střed křídla je vyplněn PU pěnou s výbornými tepelně-izolačními vlastnostmi. Celé dveřní křídlo je pak kryté překližkovou deskou. Bývá také zcela hladké bez prosklení, nebo v něm může být vsazeno izolační trojsklo, které je z venkovní strany bez zasklívacího rámečku. Vyhovuje tak aktuálnímu trendu moderní výroby dveří.

Hliníkem na počasí

Sortiment vchodových dveří Slavona byl rozšířen o dřevohliníkové dveře se stejnými konstrukčními systémy uplatněnými u dřevěných dveří Trend a Klasik. Jejich hliníkový plášť poskytuje ochranu proti rozmarům počasí a prodlužuje jejich životnost.

SG107969_rezm_sendvicova_konstrSG107985_rezm_sendvicova_konstrukce235

(Komerční prezentace)

Vaše komentáře (1)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Okna, dveře, výplně”

Více článků »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop