Tisk
SIKA: <small>Stavební chemie a hydroizolace pro dřevostavby</small>

SIKA: Stavební chemie a hydroizolace pro dřevostavby

Dagmar Šimonová | Středa, 26. září 2012 |

Přidat na Seznam.cz

Společnost Sika CZ, s.r.o. nabízí širokou škálu kvalitních produktů jak pro velké stavební firmy, tak i drobné řemeslníky a kutily. Široké portfolio produktů je možné uplatnit na všech typech staveb a svoji jedinečnost na trhu podtrhuje především systémovým řešením a vysokou kvalitou švýcarského výrobce.

Dokážeme nabídnout komplexní technologie pro dřevostavby a montované domy včetně prefabrikovaných dílců. Zaměřujeme se na spolehlivá a funkční řešení nejen v následujících oblastech: Přísady do betonu, hydroizolace základových desek, balkónů, teras, koupelen a sprchových koutů, fóliové a nátěrové hydroizolace střech, podlahy, dekorativní povrchy, lepidla a tmely a další materiály pro dokončovací práce v interiéru.

SIKA - stavební chemie a hydroizolace pro dřevostavbyHydroizolace základové desky je základním prvkem každé stavby s velmi vysokými nároky na funkčnost a životnost. S fóliovými izolacemi Sikaplan®-WP na bázi mPVC dosáhneme snadno a rychle požadovaného efektu a komplexního řešení s ohledem na funkčnost a trvanlivost systému.

Hydroizolace balkónů, teras, lodžií – Izolace a lepení dlažby

SIKA - stavební chemie a hydroizolace pro dřevostavbySikaBond®-T8 je zcela ojedinělý materiál pro hydroizolaci a přilepení dlažby. Jedná se o materiál na bázi trvale pružného polyuretanu, který se nanáší na podklad ve dvou vrstvách, první pro vytvoření souvislé hydroizolační vrstvy, vytažení na sokl a napojení na odvodňovací prvky apod. Do druhé vrstvy, která se nanáší zubovým hladítkem, se pak přímo lepí dlažba. Vytvoří se tak dokonalá hydroizolační a lepicí vrstva, hotovou plochu je možné spárovat hmotou Sika Ceram®-520 TG, detaily a dilatační celky trvale pružným PU tmelem Sikaflex®-11 FC+. Tento systém je díky své přídržnosti a pružnosti zvláště vhodný v oblasti montovaných staveb a dřevostaveb. Je schopen překlenout velké pohyby a dilatace konstrukcí bez porušení hydroizolační funkce. Díky této přednosti je možné jej použít i v interiéru, např. pro koupelnu nebo sprchový kout.

Podlahy, lepení podlahových krytin, OSB, roštů teras

SIKA - stavební chemie a hydroizolace pro dřevostavbySpolečnost Sika je schopna poskytnout vhodné řešení ať již potřebujete lepit vinyl, koberce, marmoleum, linoleum, korek, dřevěnou podlahu, terasu, OSB nebo další prvky a to díky elastickým polyuretanovým a disperzním lepidlům s vynikajícími vlastnostmi a snadnou aplikací.

Jako finální podlahu dokážeme nabídnout lité, stěrkové či nátěrové systémy pro vytvoření designového povrchu podlahy nebo stěny, systémy Sikafloor®, SikaDecor®, nebo Sikagard®-750 Deco EpoCem®. Také speciální cementové, epoxidové nebo polyuretanové podlahové systémy pro garáže, dílny, designové a průmyslové oblasti nebo odolné komfortní podlahové systémy pro snížení kročejového hluku.

SIKA - stavební chemie a hydroizolace pro dřevostavbyS vedlejšími produkty, jako jsou samonivelační vyrovnávací hmoty, penetrační nátěry, vlhkostní bariéry a unikátní aplikační zařízení Sika, je prakticky možné splnit požadavky na jakoukoliv podlahu.

Hydroizolace plochých střech

SIKA - stavební chemie a hydroizolace pro dřevostavbyPlochá střecha je moderním prvkem obytné architektury a často dalším kritickým místem z pohledu na funkčnost a životnost. Společnost Sika dodává na trh hydroizolační fólie Sikaplan® a Sarnafil® na bázi mPVC a FPO (flexibilní polyolefín) se špičkovou trvanlivostí a spolehlivostí. Komplexnost systému umožňuje bezproblémové navázání na další práce a detaily. Instalace může snadno navázat třeba na zateplení nebo instalace fotovoltaických panelů.

SIKA - stavební chemie a hydroizolace pro dřevostavbyV současnosti velmi snadné a moderní řešení nabízí dodatečný hydroizolační nátěr SikaRoof® MTC. Tento nátěr, který je vyztužen rohoží ze skleněných vláken má vynikající přilnavost ke všem materiálům. Na povrchu konstrukce vytvoří trvale pružnou vrstvu bez jakéhokoliv spoje. Je zvláště vhodný na střechy členité a s mnoha detaily, kde se velmi projeví výhody a rychlost aplikace válečkem nebo štětcem.

Pružné tmely a lepidla

SIKA - stavební chemie a hydroizolace pro dřevostavbySIKA - stavební chemie a hydroizolace pro dřevostavbyKlíčovou kompetencí společnosti je nabízet špičkové řešení v oblasti lepení a tmelení. Lepidla SikaBond® a tmely Sikaflex®naleznou široké použití u konstrukcí s očekávaným pohybem jako jsou dřevostavby a montované domy. Pružnost a přídržnost na většině podkladů zajistí spolehlivost a funkčnost spoje. Jsme také inovátorem a vývojářem lepidel a tmelů, zařazením výrobků s označením i-Cure do sortimentu lepidel a tmelů přispíváme nejen k ochraně životního prostředí, ale také ke zlepšení podmínek pro toho, kdo vyrábí a zpracovává PU produkty a systémy Sika.

SIKA - stavební chemie a hydroizolace pro dřevostavbySpolečnost Sika splňuje nejvyšší požadavky co se týče kvality, ochrany zdraví a životního prostředí. Důkazem snažení je i nová technologie i-Cure se svými přednostmi: zcela bez organických rozpouštědel; velmi nízké emise VOC; extrémně nízké množství monomerů; aplikace a vytvrzení bez zápachu; při vytvrzování nevytváří bublinky; velmi vysoká přídržnost bez použití podkladního nátěru

Vaše komentáře (1)

Nejnovější články v kategorii “Stavební chemie”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop